şükela:  tümü | bugün soru sor
  • görünen o ki sözlüğe 'kutsal bilgi kaynağı' ülküsüyle gelmiş, hoşgelmiş yazar. takipteyiz.
  • nickinden ötürü badi listeme eklediğim yazar. henüz bütün entry'lerini okumadım ama görünüşe bakılırsa boş entry yazmıyor. takipteyiz efenim.
  • burnumun direğini sızlatmış bir ekşi sözlük yazarı..

sizin için ve en az sizin kadar kıymetli diğer badilerim için geri dönecektim ancak sanırım yine geç kaldım..

fırtınalar ürkütücü olsa da artık korkmuyorum çünkü biliyorum ki, gemimin yüzeyini yıpratsa bile iyi bir temizlik yapar.. bu yüzden gemimi neritik zona çekmem gerekiyordu zira beni koruyan kalkanlarım devre dışı iken doğal seçilim kurbanı olmamak için bu 3 aylık zaman diliminde burada daha güvende hissediyorum.. yine iyi yanından bakıyorum çünkü yalnız değilim bentik zondaki ekolojik zenginliğim, merak eden dostlarım, her işimi daha iyi yapmam için dört elle bana destek veren kıymetli insanlar ve sadece varlığımın bile yeterli olduğu güzelliklere sahibim.. şimdilik en büyük düşmanım korozyon**..
    bir geminin sahip olabileceği en büyük zenginlik budur, değil mi? kıyıda bekliyor olsam da terk edilmiş değilim!

bazen bir koydaki doğal manzarayı kapatan gemi gibi hissetsem de belki o manzaranın objesi benimdir, belki de sadece gölgem bile yeterlidir, bilemiyorum..

lakin bildiklerim var ve bilenin bilmeyene borcu.. bildiklerimi meslektaşlarıma aktarmak üzere kısa bir yolculuğa çıkacağım ve sizinle meslektaş birinden yediğim efsanevi ayardan sonra 14 yılın ardından cesaret ettiğim akademi yolunda devam edeceğime emin olabilirsiniz.. “bahaneleriniz hayallerinizden kıymetliymiş!” demişti.. hahahahaha

sayenizde kafamı yastığa güvende koyacağım her ne kadar geciktiğim için vicdanım beni dönüşünüze kadar rahat bırakmayacak olsa da..

yolunuz, bahtınız, şansınız açık olsun genç!
    unutmayın ki akla gelen ilk dize/@kendi halinde bir walter bishop'de değindiğiniz üzere; zaman armağanını yok etmeye koyulurken, bizler o zamana yüklediğimiz anlamlarla varoluruz..
    sağlıcakla gidin, sağlıcakla dönün, pek de akıllı olmayan bu gemi kıyıda bekliyor olacak!
    hadi bakalım, rast gele kaptan!
    eylül'de görüşmek üzere..