şükela:  tümü | bugün
  • oncelikle kendi ayaklarinin ustunde durmani saglayacak bir gelir kaynagi(bir is), ardindan da hayatini kendi basina ve kendi kararlarin dogrultusunda yasayabilecegin bir mekan (bir ev), daha sonra da hayatini paylastigin birini (bir es) gerektiren, yetiskin hayata tam anlamiyla gecmek icin gerekli olan basamak.
  • 18 yaşını dolduran her insanın düşünmeye ve planlamaya başlaması gereken.
    bunu yapmayanlar başkalarının hayatlarını yaşar ve sürekli şikayet ederler.
    uzak durunuz.
  • kurdum diye sevinmemek gerekiyor.
    sonra bir sey geliyor basina ve sen her seyi bastan kurmak zorunda kaliyorsun. sanirim hayat denilen de bu oluyor. dustukce kalkma sanati.
  • 20 - 30(maksimum 35) yaş aralığında temelinin atılması gerekendir. parantez içindeki yaş sınırını da aşarsanız bu sefer farklı kişilerin anayasası altında yaşarsınız. 26 yaşında askerlik yapma kararı vererek bu yolda ilk adımı attım. ikincisi yarım kalan okulu bitirmek, üçüncü adım ise bu süreç içinde iş hayatında kendimi yetiştirip yurtdışına gitmeye çalışmak olacak. geç kaldın, nasıl becereceksin, düşündüğün şeyde yetersizsin v.s diyeceklere inat savaşın. ben bilhassa hem kendimle hem de bir miktar çevremle çok çetin bir savaş veriyorum. imkansızlıklar içinde yüzüyorum. fakat bunu ve pekçok başka şeyleri bahane etmeyi bırakıp savaşmaya karar verdim. size bu coğrafyada kimsenin el açmasını beklemeyin. kendi yolunuzu çizmeye bakın.