şükela:  tümü | bugün
  • yıllar süren pişmanlıklara sebep olacak hal ve hareketlerin tümüdür.

şahsen en çok sağlıksız beslenirken hayatımı mahvettiğimi iliklerime kadar hissediyorum. etkili bir yöntem.
  • - diğerlerinden farklıyım, onlar daha akıllı.
    - ben zaten her zaman geriden giderim.
    - keşke daha güzel/yakisikli olsaydım (güzel/yakisikli değilim).
    - en iyisi olmalıyım.
    - keşke daha zeki biri olsaydım.
    - herkes benden daha çok çalışıyor.
    - ben beceriksizin tekiyim.
    -hafızam pek iyi değildir.
    - isimleri aklımda tutamam.
    - benden bir şey olmaz.
    - çok sinirliyim, dengesizim, dağınığım.
    - korkağın tekiyim
    -hazir degilim. (bkz: m for revolution)'dan gelen ekleme
    (bkz: kendi kendini sabote etmek)

edit: gelen mesajlar uzerine bunu yazmak zorunda kaldim. suan ben boyle hissetmiyorum. ama kendinizi mahvetmek istiyorsaniz bu listedekileri ve benzerlerini kendinize soyleyebilirsiniz. tavsiyem, soylemeyin.
  • başka bir insanı hayatının merkezine koymak.
  • elalem ne der korkusuyla yaşamak.
  • (bkz: evlenmek)
  • çevrenize uygun bir sosyal aforoz seçin.

az medeni bir çevreniz varsa sarkıntılık işinizi görür.

daha az medeni ve de daha da daha az medeni çevreler içinse iki anahtar suç var:

(bkz: tecavüz)
    (bkz: pedofili)

alkolmüş, uyuşturucuymuş, kumarmış, aşkmış... diğer her şey boştur. onlar size bir noktada bir hikaye kazandırabilir, makbul bir geri dönüşe olanak da verebilir. geri dönüşü olmayan yollarda saklıdır kendini mahvetme.

lakin çağımız değişti öncekine göre biraz. elde meşale bekleyen köylüler zamanındayız. sosyal medyada sizi küçük düşürecek herhangi bir hata da iş görebilir. mesela şu sahte psikolog hikayeleri gibileri.

ancak şu da var ki sizde kaygı uyandıran haller birer bezelye prensesten ibaret olduğunuzu göstermekte. orta sınıf hayatının elde etme dünyasındaki bu harisliğinizle sıkışıp kalmışlığınızda, sizi vakti zamanı geldiğinde şeyler üzerinde yeterince kontrol sahibi olmayışınızın iç sıkıntısı üzebilir sadece. bir nevi sosyopatlar geçidindeyiz resmen.
  • aşık olun.
  • bir başkası üzülmesin diye kendini üzmek