*

şükela:  tümü | bugün
  • kimi sozluk yazarlarının dedikleri ile yaptıklarının tutmaması durumu.
    örneğin kimi sözlük yazarlarının s c r e e n olayını kötümseyip, sozlukte ozel hayata saygisizlik trendi adında bir başlıkta bunu saçmalayarak, "özel hayat afise edilmemeli" diye dile getirirken, pull model bir olayı kötülemekle kalmayıp, kendisinin bize push model olarak sunduğu, kimi başlıklara* durumunu afise etmesi* ya da özel hayata saygısızlık demesine rağmen eksi magı tutması, ha bunlarla da yetinmeyip kimi sözlük yazarlarının bir web sitesinde ki erisim için eksi sozlukten başka bir siteye gitmesi durumuna lanetler okuması durumu.
  • yazarın hayata ayak uydurmuş bir kişi olduğunun kanıtı! hani hayat da kendi içinde çelişiyo ya o bakımdan..... :)
  • yanliz olan yazar.
  • ekşi mag gibi aylardır ilgilenilmeyen update edilmeyen ve tamamen geyik bazlı yapılmış, kimsenin nickini vermeyen bir oluşumla sikiş fotoğraflarını bir tutma gibi bir çelişki varken lafı edilmeyecek yazar cinsi.
  • zaman içinde kendini değiştirmiş, olumlu yahut olumsuz yönde bir ilerleme kaydetmiş yazardır. aynı gün yazdığı entrylerde bir terslik varsa, konu yine de böyle düşünülmelidir. postmoderndir, bir doğruya takılıp kalmamıştır. birden fazla doğrunun ve yargı geçerliliğinin farkındadır. doğru, ona göre tek değildir ve bu anlamda kafasındakileri dışarıdan çelişki olarak görülebilme ihtimaline karşın rahatça yazmaktadır. yok eğer ki iş sadece kendi içinde çelişmekle kalıyor ve yazar bu çelişkiyi yazılarında ifade etmeyip gizliyorsa kime ne zararı var efendim. bırakın çelişsin.
  • içi kıvıl kıvıl olan bir zattır kendisi. eleştirmenler, çeliştirmenler sonra iliştirmenler, söküştürmenler cirit atara kafasında. sonuç: kendiyle çelişir. ben değil o çelişti diyesidir:"işteş işte, çoğalıyorum ta burdan oraya iş iş iş diye diye"