• bir turlu kuramadigimdir. sanki konusu dilimin ucunda gibidir. kafayi bir toplasam yapacagim ama, atalet iste.
  • salı günü itibariyle bu amaçla istifamı sunmuş bulunuyorum. kendi işini kurmak bir nevi zincirlerden kurtulma savaşıdır, özgürlük mücadelesidir. sürekli beyaz yakalı kölelikten şikayet edip sadece mızmızlanmak yerine cesaretimi toplayıp bu kararı aldım. başarısız olursam da jack nicholson abimizin guguk kuşu'nda dediği gibi "at least i tried" diyeceğimdir.
  • hiçbir zaman kafada kurgulandığı kadar güzel olamayacak olandır. çok yorucudur, çok zordur. pes etmek için bir çok bahane içerir. ama mutlu eden, olgunlaştırandır aynı zamanda...şunu gösterir insana. "kendi işini yapmadan önceki her şey teoriktir, kendi işini yapmaksa pratiğin ta kendisidir". neler kattığıyla ilgili çok fazla tecrübem yok, sanıyorum ben de zamanla daha çok göreceğim. biraz saç beyazlatsa da iyidir sonuçta...
  • özellikle teknik elemanlar*** için "yalnız bu ısıl genleşme katsayısıyla zamana bağlı deformasyon kabul edilebilir değerlerin dışında kalabilir" gibi cümlelerin "sen onu bunu bırak sonuçta kaç para çıkacak cebimden?" tarzı cümlelere evrilmesi sonucunu doğurur. mühendistim, esnaf oldum oradan biliyorum.
  • pazar gecesi, gece 12'de işten gelmekmiş bazen...neyse buna da şükür diyelim...
  • tırmalamaya başladığım ama ucunda çok da umut göremediğim hede.

herkes çok para lazım deyip duruyor. kredi çekmek ise bu aralar pek sakat bir durum.

franchising için bir firmaya başvurdum, henüz ciddiye alıp geri dönen olmadı.

bakalım bu maceranın sonu ne olacak?
  • 5 dk önce kurup akabinde kapatarak son verdiğim hadise.

güzel bir işletme açtım. ne satacağımı bilmiyordum. müşteri portföyü ne olacaktı?
    kaça alıyordum kaça satıyordum? belime önlük mü bağlıyordum, masa mı siliyordum?
    kazandığımı vergiye, kira maliyetine verip ucu ucuna mı geçiniyordum?
    nezih bir yer olmasını isterken olay çıkaran barzolar mı akın ediyordu mekana?
    gecem gündüzüm, tatilim olmadan çalışıyor, çok mu yoruluyordum? yeni yeni insanlar tanıyıp
    bazılarından kazık mı yiyordum?

zordur vesselam. erkeğin başarısızı hiç çekilmiyor. kendimden biliyorum. o yüzden başlangıç disketini götüme sokup kurup kurup kaldırıyorum kendimi hayattan.
  • başlanacaksa genel düşüncenin aksine genç yaşta başlamak gerekli. bata çıka oluyor bu işler.
  • zordur. ama denemezseniz de aklınızın bir yerinden dürtüp durucaktır ömür boyu. bişeyler başarabilme hissi, başkası için çalışırken başardıklarınızdan daha fazla oluyor her zaman. çünkü a'sından z'sine biliyorsunuz gelişmeyi. tavsiyem; denenmeli. tecrübe tecrübedir.tabi ki gerekli hesap kitap yapıldıktan sonra.
hesabın var mı? giriş yap