şükela:  tümü | bugün
 • kendi işin olsa bile o alarmı kurmazsan, o kurulu işi de kaybedersin. sonra başkalarının işi için alarm kurmaya devam edersin.
 • 40 yaşımda kendi işimi kurdum. hakikaten o gün bugündür alarmsız uyanıp işime gidiyorum güle oynaya.

  bunu da psikologlar açıklasın.

  edit: olm mesajlar coştu be.

  toplu cevap; ufak bir işletme açtım güzel bir yerde. takılıyoruz kafamıza göre. daha da detay vermeyelim.

  hacı'ya cevap editi : otomotiv üzerine.

  diğer bir cevap ; istanbul.

  editto : lan ne haset ipneler var be. özelden "inşallah batarsın" demiş malın biri sadece? sebep? o, öyle istiyor çünkü. hassireleaaa
 • kendi işini kurarsan da uyku tutmaz uyuyamazsın diye devam edilebilecek cümle.
 • bu ekonomik krizde kendi işini kurarsan, elindeki avucundakini de kaybedersin. bir işletmenin vergi yükünün ne kadar olduğunu ya işletmeyi yönetenler yada sadece muhasebecileri biliyor.

  öyle bir devlet ki; siz kazanırken size ortak, siz kaybederken yada iflasa giderken hooop sizi tanımıyor, hiç görmedi...

  hani vergilendirilmiş kazanç kutsaldır diyor ya devletimiz, bu laiklik ilkesine aykırıdır. dini devlet işlerine alet edemezsiniz. insanların uhrevi duygularını dünya çıkarlarına kullanamazsınız. bunu yaparsanız, birileri de dini temel alarak dünyevi işlerinize el atar. gık diyemezsiniz.

  vergilendirilmiş kazanç da vergilendirilmemiş kazanç da kutsal değildir. hepsi tamamen dünyevidir. dünyevi hesaplara ahireti ve ahiret duygularını katamazsınız. bu durum laikliğe aykırıdır. islamdaki kutsal "zekat" ile benzetme yapacak ahmaklar var ise hemen ellerini o klavyeden çeksinler, dangalaklığın lüzumu yok.

  zekat, bir müslümanın malının 40’ta birini her sene allah için devlete vermesi midir? bugün yüzde 40 civarı vergi veriyoruz. bunun islamla bir ilişkisi var mı? yok.

  şimdi gelelim verginin kendisine; ben bir girişimde bulunuyorum. kar edersem devlet yüzde 40 ortak. etmezsem ortak değil. "bak başının çaresine" diyor. zararda yok, karda ortak. adil olmayan şekilde bölüştük ve payını aldı. bana düşen pay ile telefonda iş görüşmesi yapıyorum. "ver" diyor. hem vergi, hem kdv hem de deprem vergisi. deprem olalı kaç sene geçmiş. bu bahane vergisi. bari adını değiştirin, havaya girelim.

  var mı "mantıksız" diyecek aklı başında biri?

  ben vergi vermek üzere iş yaparken harcamalarda bulunuyorum. bu harcamalardan zaten dolaylı vergi alınıyor. her harcamayı da kabul etmiyorlar. sineye çekiyoruz. devlet kendisine düşenden harcama yaparken kimseye hesap vermiyor. oysa ben her harcamamda vergisi ödenmiş temiz ve semiz paramdan yine devlete ödeme yapıyorum. adı dolaylı vergi.

  şimdi şunu soruyorum; kaç kez ödeme yapıp paramızı "temiz" kılacağız? bilen var mı?

  ulan işletmelerin üzerine yüklenen bu vergi yüküyle, insanın gece uykuları kaçmaz mı?
 • kendi işinde başarılı olanlar, ölene kadar alarm kuranlardır, diyerek çıtayı yükseltiyorum.
 • kendi işini kuran kişi her an stres altında bulunmak zorundadır ve sabah erken kalkıp akşam geç dönmek zorundadır, işini kimseye emanet edemez, hafta sonu da kafasını yer işler ne olacak diye. biliyorum çünkü kendi işimi kurmaya çalıştım ben... şimdi bir firmada yazılımcıyım ve mutluyum, 8-5 gider gelirim iş batmış mı çıkmış mı s*kimde olmaz.
 • doğru bir tespit. alarm kurmanı gerektirecek rahat ve uzun bir uykun hiçbir zaman olmayacak.
 • kendi işini kurmak aksiyondur, bu ne gönlü bolluktur, kapının kilidini açıp ofise girmeden vergi okyanusunda dalgaya karşı yüzmektir. deliliktir, ama ülkecek kafalar gidik olduğundan denemeye değerdir.....

  belediyede çalışmayın... gidin iş kurun

  yazan: belediyeci.
 • çünkü kendi işini kurarsan 24 saat 1 hafta 1 yıl uyanık ve tetikte olman gerekir, ancak ağrı kesici, sakinleştirici ve alkol ile uykuya dalabilirsin
 • --- spoiler ---

  kendi işini kurmazsan ölene kadar alarm kurarsın
  --- spoiler ---

  yani diyor ki ben istersem bugun dükkanı kapatırım hayatıma devam ederim.

  hayat insana imkan ve şans veriyor kimisi kullana biliyor kimisi kullanana yardımcı oluyor.