şükela:  tümü | bugün
  • izolasyon politikası da derler. tarihte monroe doktrini ile bilimsel bir tanıma da sahip olmustur.
  • dost kazıkları vesilesiyle edinilen tecrübelerden sonra insanın hiçbir şeye hevesinin kalmaması ve akabinde amaan her şey boş diyip inzivaya çekilmesidir. güzeldir, iyidir, kafa rahatlığıdır.
  • - ben bir tosbayım, ben bir tosbayım, ben bir tosbayım, ben bir tosbayım... evet.
  • bir zamanlar istanbul’da birkaç yıl boyunca sık sık yaptığım eylem.
    sık sık derken iki haftada bir falan...

şimdilerde ise o kabuk yanımdan hiç ayrılmıyor, kabuğumla gezebiliyorum!

yaşamak böyledir bazılarımız için...
  • sonra bir kadın/erkek gelir ve sikerim senin kabuğunu der.
  • kabuğun kendine çeker.
    herkesin kabuğu vardır zaten. o kabuk ara sıra çeker seni kendine. önemli olan ne için çekildiğin. öyle eften püften nedenlerle çekilirsen çok uzun sürmez bu iş. kabuğun hemen incelir. atar üzerinden kendini.
    kabuğun kalın olacak. kararlı olacaksın. iyi bir nedenin olacak, orayı seveceksin. kendi kendine besleyeceksin o kabuğu.
    ben kabuğumdam çok memnunum. canım istediğinde öyle güzel kaybolabiliyorum ki etraftan, mahallede tanıyanlar bile taşındığımı zannedebiliyor aylar sonra beni gördüklerinde.
    kabuğunuzu sevin, kabuğunuzu besleyin.
  • devekuşuydum, kafamı gömünce her şey yok oldu sanıyordum. sonra anladım. artık michelangelo'ya dönüşeceğim. yıkılmaz kabuklar örup bir tospik gibi yaşamımı sürdüreceğim ve orda öleceğim.
  • bu günlerde, kendi isteğimle olmasa da yaptığım şey.
  • insanın izole olma hali.

tecrübe ile bazı şeyler sabitlenir. hayaller sınırsız olduğu için kırılmalar da sonsuzdur. bir yerden sonra son bir güçle hayallerini değiştirmek veya yok etmek durumunda kalırsın. sosyalleşme eğer seni üzüyorsa o halde kendinle barışman gerekir. beklentilerin karşılanmıyorsa beklememen gerekir.

insanlar dengesizdir. senin ondan beklediğini o karşılayamaz. empati yeteneği, sempatisi seninle aynı olamaz. ya onun karşısında ezilirsin ya ayna görevi görürsün ya da geriye üçüncü seçenek kalır. bu da başlıkta yazıyor.

ben 1 haftadır bu kabuktayım. çoğu kişiyi sildim. facebook ve instagram hesabını kapattım. bazı numaraları ve sözlükteki yazarları engelledim.

eğer karşındaki seni kocaman bir çıkar olarak görüyorsa belki de onu çıkarman en iyisidir. güvenmemek kabuğu sağlamlaştırmak için şart.

insan eğer kendisiyle barışırsa başkalarına ihtiyaç duymaz. sonuçta eğer sevdiğiniz herhangi bir hobi veya ona yakın bir şey varsa o size bir şeyleri düşündürmelidir. başkalarına ihtiyaç duyma sınırını olabildiğince değiştirebilirsiniz.

belki de yükünden dolayı kaplumbağa yavaştır. burada iki çıkarım yapabilir.

eğer evini bir ağırlık olarak görüyor ve hızlı hayvanları ağırlık olarak görüyorsa mutsuz olur.

eğer evini her zaman sığınabileceği bir yuva olarak görüyor ve hızlı hayvanlardan daha güçlü ve tecrübeli olacağını biliyorsa mutsuz olmaz.

seçim sizin...
  • tarafımdan 6 ay yapılmışlığı vardır. sosyal medya olsun, telefon olsun vs. iletişim kanallarını kapatmaya dahi tenezzül etmeyecek kadar kafadan silip atmak, banyo yapmamak, saç sakal tırnak kesmemek, gündüz uyumak ve yoğun stimulant kullanımı bunun ekürisidir :)

eğer ciddi olursanız, hiç öyle bi kadın bir erkek falan gelip kırmaz kabuğunuzu :) tam tersi korkar kaçar sizden herkes. özellikle size el uzatan ellerin varlığını bile kaale almazsanız, o ellere ufaktan ufaktan nihilizm bulaştırmaya başlarsanız, sana el uzatanın mına koyim der gider herkes.

çok zevklidir güzeldir de, zaman mevhumu kaybolur. 2 hafta ya da 6 ayın farkı pek hissedilmez işin sonunda. bunun en güzel versiyonu bi 5-10 yıl her şeyi yapıp iyice hevesini aldıktan sonra sonunda dünyada hiç bir işinin kalmaması ve gözün arkada kalmadan mutlu mesut intihar etmeli olanıdır :) malesef ona para yetmez.

ben intihar edecektim ama mount and blade 2 bannerlord ha çıktı ha çıkacak bi türlü çıkamadı anasını satayım.

edit: herhangi bir depresif halde değildim. aslında belki de ağır bir manyaklık söz konusu. insanlara küsmüşlüğüm falan da yoktu. sadece zevk aldığım şeylere daldım ve başka hiç bir şeyi siklemedim. sikleme ihtiyacı da hissetmedim 6 ay boyunca. bütün zevklerim bilgisayar + internet ile hallolduğu için bunlara verilen ufak çaplı para + çok temel ihtiyaçlar dışında para da harcamadım.
    bir süre sonra mutsuzlukla öfkeyle nefretle vs. değil, ciddi bir tatmin hissiyle, artık tamaam benden buraya kadar hadi eyvallah hissiyle bi ölüp yok olası geliyor insanın mutlu mesut bir halde :)