• hiçbir önemi yoksa var olmasının sebebi de yok. zeki olmaktan anladığı ota boka "nedir abi yea" demek olan fındık beyinliler "dursun yiea" diye sayıklamaya devam edecektir elbette.

sözlüğün selameti ile ilgili olmayan değişiklikler hakkında bilgilendirme yapılmaması geleneği de devam ediyor. yazarlarla ilgili bir şeyse, uğraşsın bulsun ibneler. işleri ne. bu istatistiğin neden eklendiğini bilmiyorsak sebebi odur.

bunu moderatörler görebiliyor zaten. yani kaç entry sildiğimizi görebiliyorlar. yok illegal entry silinirse yok aynı başlığa girerse bilmem ne diye bir sürü abuk sabuk şey sıkılmış ama alakası yok, herhangi bir entry'yi sildiniz mi buraya işleniyor. "çok entry siliyo" diye kişisel tarihçeme not düşeceklerse buyursunlar, bugüne kadar şu an yayında olan entry sayımın en az 2 katını silmişimdir. ben temizlik yapmayı severim. temizliğimi sessiz yapmayı severim. çok merak eden sapık psikopat varsa da toplam entry sayımı günlük takip etsin, kaç tane silmişim bulsun. bu gereksiz hizmeti zahmetsiz vermek niyedir? bunları kime sorup ekleyip kaldırıyorsunuz? bu kadar pervasızlık ayıp olmuyor mu? sözlüğünüzde yazıyoruz diye kafanıza esen her şeyi yapmanız mı gerekiyor? yıl 2009. aşalım artık bu küçük işleri; bırak ekşi sözlük'ünü, yazarlarının 15 milyon entry girdiği alelade bir siteye yakışmıyor.
  • sadece karma şehvetine kapılan yazarların zamanın ötesinde entrylerini uçurmasına bağlanamayacak entry istatistiği. yanlış bir entry'i edit çirkin duracağı için anında silip tekrar yazmak ya da o an için post edilen entry'nin okunusun diye yeri ve zamanı değşiecek şekilde gayet de silinmesi sonucu olabilecek bir istatistik.

(bkz: kendimden biliyorum)

işte bu yüzden böyle bir istatistiğe şahsen karşıyım. çünkü böyle yanlış yorumlamalara neden olabiliyor.
  • mevlana celaleddin rumi'nin bir şiiri.

kişinin kendine ettiğini, edemez kişiye hiçbir fani.
    ne kahpe hırsı, ne kıskanç kini, ne şarap nede haşhaş edemez.

kar, kış edemez, sırdaş edemez, tayfun, boran, dağ, taş edemez.

tutmazsa gerçek dostun elini, kendi kendiyle baş edemez.

ayyaş edemez, sarhoş edemez, mezar soyan nebbaş edemez.
  • mfö'nün çok güzel albümü. ve mfö'yü unutturdular nihayet. gerçekten bir şeyler eksik o albümde ve bunun belli ki kendileri de farkındaydı.

eski mfö şarkıları gibi, serince bir yaz akşamında dinlenecek, dingin bir albüm yapmışlar. bazı şarkılarda yüzüme vuran rüzgarı hissedebiliyorum bile. var olsunlar.
  • entry silinme kategorilerindeki sayisi artmasin diye olusabilecek titizlik, entry girerken bas gosterecekse cok iyi. yok entry girildikten sonra bu sayi artmasin diye kotu entry'yi silmemeye neden olacaksa cok kotu. sonucta nice zamanin otesinden entrynin silinmesiyle sozluk bugun biraz daha az kirli.
  • 'en azından yabancıya gitmedi(m)' şeklinde bir avuntuya sığınmaya sebep verebilen bir yalnızlık hali.
  • geçici süre için yapıldığını düşündüğüm bir istatsitik. sözlük yönetimi iki düşün bir söyle felsefesini şiar edinerek şu dönemde yeni yazarların daha dikkatli entri girmelerini sağlamaya çalışıyorlar sanırım.

yoksa kime ne benim ne kadar entrimi silip silmediğim?
  • kendinden öncesini reddeden fasilite. bugüne kadar yüzlerce entry sildim ama ancak az önce sildiğimi kaale aldı. gereksiz.
  • gereksiz bir istatistik. nerden estiği belli olmayan bir sebeple silinen entrylerin sayısının bir önemi yok ama silen yazarın "yediğim hurmalar..." gibi geçerli mazeret beyanları da eklenirse ne ala!
  • spotify'dan bulmak için mfö yerine mazhar fuat özkan yazmanız (veya tabii direkt kendi kendine yazsanız da olur) gereken albüm. anlamsız bir hareket spotify'daki 2 tane farklı sanatçı olarak çıkıyor mfö ve mazhar fuat özkan isimleriyle.

apple music'te ise düzgün gözüküyor.
hesabın var mı? giriş yap