şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayır. insanların yalnız ya da sıkıntılı olduğunda kendi kendilerine konuşması oldukça normal bir durumdur.
  • burçlara göre değerlendirilmesi gerekir.
    ikizler burcu hariç, kendi kendine konuşanların tamamı delidir.

+ iyi değerlendirdim ha :d
    - tabii lan süper oldu.
  • yani tabii ki deli vs değildir sadece kendinizle konuşurken ayağa kalkıp ceketinizi iliklemelisiniz ki bir tatsızlık çıkmasın.
  • aksine insanın kendi kendine konuşması, kendini dinlemesi en mükemmel terapi yöntemidir.
  • eşik değerini aştıktan sonra başkasıyla bile konuşuyorum. asıl ilginç olan nasıl oluyor da konu konuyu açıyor.
  • deliysem de kimseye bir zararım yok, kendime de. bazen sakin sakin bazen de bi kahkaha atıyorum.halden anlamak böyle bir şey.
  • kirk senedir kendi kendime konusuyorum, daha bir deliligimi gormedim.
  • cevabı hayır olan sorunsal.

o da bir şey mi... arada köpeğimle de konuşuyorum. şu an için bir problem yok.
  • delidir.
    net.
    siz yolda yürürken kendi kendine konuşan birisine hiç normal insan muamelesi yapan birisini gördünüz mü?
    not: sürekli yüksek sesle kendimle konuşuyorum.
  • + o zaman ben deliyim.
    - insan deli olduğunun farkına varamazmış
    +o zaman da deli değilim ama deli olduğunu sanan biri miyim?
    - zaten kim akıllı ki bu dünyada?
    + öleceğini bilerek yaşayan, buna rağmen kalp kırabilen, üzebilen zamanını boşa harcayan, birinin (insan ya da hayvan) canını yakabilen her insan akıllı mıdır ki?
    - yani, akıllı olduğunu sanan her insan deli de olabilir.
    + deli olduğunun farkına varamaz demiştin.
    - olabilir dedim, farkına varmaması deli olmadı anlamına da gelmez ki.

hadi bakalım bir de burdan bakın.

şimdi ben deli miyim değil miyim? kendimle konuşmamı buraya da yazmış olarak tescilli deli olabilirim bence hiç sakıncası yok. bu kadar akıllının mutsuz olduğu dünyada deli olup mutlu olabilirim / mutlu kalmayı becerebilirim belki kim bilir?