• sözlük tarihinin en iyi başlığı
  • kesinlikle hemfikirim bu başlıkla. hatta en sevdiğim şeylerden biri kendimle konuşmak. olm ben kendimi çok güzel dinliyorum lan.

tanım: güzel bir tespittir.
  • insanın en iyi arkadaşı kendisidir arkadaşlar, lafın lafı açması da bence sağlıklı bir zihne işaret kendimizle de konuşamayacaksak....

sık sık yaşıyorum bu durumu, iç dünyamdaki meseleleri halledip hafiflememe yardımcı oluyor.
    bazen söyleyeceğim şeyi unutup kendime kızıyorum neydi neydi o diye düşünürken başka bir konuya atlıyorum, özeleştiriler, farkındalıklar, motivasyonlarr, her türlü konuya dair konuşabiliyoruz süper yetenek bence.
  • o kendi kendine konuşma esnasında laf lafı o kadar açıyor ki, bazen sabahlara kadar uyuyamıyoruz birlikte...
  • konu buraya nasıl geldi hatırlamıyorum ama gecenin köründe şu videoyu açtırmıştır.
  • özellikle geceleri yatakta başlar bu muhabbet. genellikle de küçük yaşlarda beğendiğini kendisine söyleyemediğin kız için planlar yapılır. hem de ne planlar. konuşa konuşa kendini cesaretlendirirsin. tamam şöyle şöyle yapacağım, böyle böyle diyeceğim. sabah o cesaretten eser kalmaz. görünce kem küm bile edemezsin. büyüyünce de genellikle iş konusunda bir muhabbet başlar. eğer işsizsen pazarda poğaça satma ile başlar, sonra yanına tost koyarsın. e madem kahvaltı işi tamam bi de akşam için çiğ köfte dürüm vs vs derken bi bakmışsın 3 - 5 ayda zenginsin. tabi gerçeklesmez. eğer satış işinde çalışıyorsan da türkiye yetmez dünyaya açılırsın. müşterilere komisyon verip diğer müşterilere kendini refere ettirirsin. tercih edilmek için müşteri firma elemanına prim vermeyi düşünürsün. fakat bi türlü gerçek hayatta olmaz. velhasılı kendinle muhabbet edip uykusuz kaldığınla kalırsın.
  • o da bir şey mi, lafını unutma bi kahve koyup geliyorum demişliğim var benim.
  • aynaya karsi yapilinca daha zevkli olan durumdur.
    kendimi s*kesim geliyor. bu ne tatlilik lan diyorum kendi kendime*

karsinizda ciddiyetle sizi dinleyen, siz bir derdinizi anlatirken karsinizdaki de "aa evet, benim de böyle bir derdim var bidi bidi" diye baslayip derdinizi kursaginizda birakmiyor. usul usul dinliyor.
  • bir nesnenin veya olayın çağrışım yaptırmak suretiyle bununla bağlantılı olan şeyleri dikkat merkezine taşıması halidir.

sözlükçülerin sık sık başına geldikçe yansıttıkları bir durumdur. örneğin eski sevgiliyi hatırlattığından dinlenemeyen şarkı.
hesabın var mı? giriş yap