şükela:  tümü | bugün
  • izlemesi çok eğlenceli bir atraksiyon.
    (bkz: loop)
    (bkz: döngü)
  • aptal diye dalga geçilir, sonra kedi bunu duyunca kafasını kaldırıp sitem dolu bi bakış atar... insan kötü hisseder böyle bi bakış karşısında, tamam canım biliyorum sen aptal değilsin, sadece eğleniyosun denilir ve hooop, kedi tekrar kuyruğunu kovalamaya başlar. bundan böyle de kediyle sessizce dalga geçilir.
  • eğlenmek için bir kutudaki çeşitli ışık noktalarına ve lekelerine bakmaktan* daha yararlı* atraksiyon.
  • rivayete göre mutluluğun kuyruğunda olduğunu düşünen kediymiş. sonra bir bilge kedi çıkıp ona şu sözleri söylemiş: "ben de gençliğimde mutluluğun kuyruğumda olduğunu sanırdım. sonra farkettim ki ne zaman onu yakalamaya çalışsam benden kaçıyor, ne zaman dönüp kendi yoluma baksam, o da peşimden geliyor".
  • en asil duygunun kedisidir.
  • *chasing our tailsyakaladiginda nasil da acimasizca saldirdigina saskinlikla bakip acaba gercekten de kuyrugu onbdan ayri ve kovalanasi bisi mi isirdigibda acitmiyo mu diye dusundurten manyak bir hayvandir.
  • canı sıkılan kedidir. oynayacak kimseyi yada hiçbir şeyi bulamayınca kendi kendine yetinmeyi öğrenmiştir.
  • kesinlikle sosyal demokrattır.
  • henry miller'ın anais nin ile oynadığı bir oyun.
    dönence diye döner bizim dilimizde.
  • asaletinden ve gurundan dolayı başkasının kuyruğunu yakalamaya çalışmaz kedi.. işte o yüzden kendi kuyruğu nimettendir.