• gerçekten yaşandı bu bir gece bizde sabahlarken arkadaşlardan biri gelip söymemişti bunu bana saat de 5 falandı gözümüzden yaş gelinceye kadar güldük uykudan yeni uyanmanın da verdiği o şabalak ruh haliyle
  • good will huntingte, robin williams anlatmis idi; karisi bi gece kendi osurugunun sesine uyanip bi de ustune sen mi yaptin diye sormus. *
  • good will hunting deki yaklasimin en onemli yani adamin bunu 30 yildan fazla bir sure hicbir defasinda karisina soylemeyip kabullendigini, insanlar mukemmel degillerdir, insanlar insanlar icin mukemmeldir diye devam edip, sevgi budur!.. diye sonlardirmasiydi ki, ilginc ve guzel bir yaklasim...
  • duyulan caaaaart sesiyle beraber gerceklesebilen bir hadisedir. got yirtilmis mi diye kontrol edilmelidir.
  • alternatifi...
    (bkz: kendi osuruk kokusuna uyanmak)
  • akşam yediklerinden dolayı ciğeri bağrı dolan insanın sıçmadan uyuması sonucu sabaha karşı olabilecek durumdur. yalnız komik olduğu da aşikardır. çünkü osuruğun sadece son kısmı hatırlanır uyanış esnasında. sonra bünyeyi "ulan yapmışız bea" duygusu kaplar lakin daha sonra yorgan sıkıca bastırılır ve uyumaya devam edilir.
  • doğrudur; hiç istifini bozmadan, yanında ama yer yatağında yatanın suratına doğru yaptığı takdirde odadaki havayı yırtarak çıkan sese uyanmazsa beynine inen yastıkla uyanır.
    **

uyanandan gelen uyarı üzerine edibüdü: "ben osuruğun sesine değil, g.tümün acımasına uyandım!" *
  • normalde kimsenin bilmeyeceği düşünülür, ama diğerlerinin uyanmış olması ihtimalini düşünmek içten içten yer bitirir insanı. odada yatan arkadaşla ertesi gün olayın paylaşılması:

- puhahaha kendi osuruğuna mı uyandın ahahahaha

şeklinde bir tepkiye, ardından herkesin purple and brown edasıyla zincirleme gülme bombardımanını yaşaması ile sonuçlanır, gün güzel biter, olaylar unutulmaz, yıllar geçse de bu günlere bakılıp özlem duyulur.
  • osuruk dediğimiz şey bilindiği üzre soyut bir kavramdır.
    elle tutulup gözle görülemez ama etkisi hissedilir.
    bildiğin soyut full + full hemde.
    gelelim sesinden ve etkisinden uyanmaya...!
    evet bu kavramın sesinden ve hatta etkisinden uyanılır ve korkulabilinir de.
    en yüksek şiddetlisi olan "132 blast plazma gücündeki" osuruk tek parça halinde ve küre şeklinde bir çıkış yapar.
    benzetmek gerekirse : 5 metre suyun altından su yüzeyine çıkan basketbol topu gibi.
    koku etkisi olmaksızın sadece şok etkisi husule getirir.
    çıkış yerine kolonya sürüp pudralamak kafidir ki contalar yıpranmasın .
    kimbilir böyle ne rekorlar kırıyoruz ama ölçüm yapılmadığı için , bir sistematiğe oturtamadığımızdan gümbürtüye gidiyor bu özelliklerimiz.
    şimdilerde çırak da yetiştiremiyoruz hepsi üniversite okudu ,iş güç sahibi insanlar oldular.
    yeni nesil nereden bilecek ? bir plazma osurukla 3 dobermanı korkudan hastanelik ettiğimizi.
    aklı uçmuş köpeklerin de mankurt olup o çöl senin bu çöl benim dolaşmışlar.
    hayali cihan değer.
hesabın var mı? giriş yap