şükela:  tümü | bugün soru sor
803 entry daha
 • süper olay.

  insanı maymuna çevirmeye yeminli, yetenek fukarası geberesice kuaförler yüzünden hayatım boyunca kuaförden mutlu çıkamadım. bu yüzden kuafördeki her şeyi kendi kendime yapmayı öğrendim. en sona saç kesimi kalmıştı onu da çözdüm.

  youtube veya instagram'a cutting own hair / own haircut / own hairdress falan yazıp videolardan ders alabilirsiniz. saç omuz altı-bel üstü aralıkta uzunsa çok kolay. sadece ince uçlu bir saç makası lazım.

  ilk kesişlerinizde hata payı bırakın. mesela saç 4 parmak kısalsın istiyorsanız 2 parmak kısaltın, yamuk olursa düzeltirken daha da kısalmamış olur.

  saçlarınız dalgalıysa daha sanşlısınız hem makas izleri hem de muhtemel yamukluk belli olmaz.

  saçı kesmeden düzleştirin, ıslatmayın. ıslanan saçta hem fazla makas izi kalıyor hem de ıslakken uzun görünen saç kuruduğunda kısalıyor. ıslak saç kesmek daha zor.

  saç gürse ve uçları çok kalın kaldıysa makası dik tutup saçın içine çentikler atın, ara makas etkisi yapıyor ve düşüşü daha güzel oluyor.

  kendi kendine saç kesmek göründüğü kadar zor değil, kuaförlerin kölesi olmayın, kendi saçınızın efendisi olun aasdfjklş.
 • kendi saçımı kendim kesiyorum.

  sebepleri

  - kuaför'e istediğim saç tıraşını anlatmak bana zor geliyor.
  - saçım hızlı uzuyor. 10 günde bir kuaföre gitmek istemiyorum.
  - kuafördeki gereksiz muhabbetler beni sıkıyor.
  - evde saçımı kestiğim için insanlar tıraş olduğumu anlamıyorlar. çünkü saçım hep aynı.

  bu sebeplerden dolayı kendime bir makine aldım ve saçımı kendim kesiyorum. mutluyum. insanlar ilk duyduklarında çok yadırgıyorlar

  - arkanı nasıl kesiyorsun.

  bence bi kere deneyin. beğenmezseniz yine giderseniz. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 1 kaç video izleyin ve deneyin.
 • yok artik. banyoda oyle bir islem yapilmasi temizlenemeyecek kadar kılı etrafa saçar. bunu yapan insanlar gelecekte çöp evde otururlar, benden soylemesi.
  cimrilik psikiyatrik bir rahatsizliktir, tedavi olun.
 • 10 yildir yaptigim eylem.
  abartildigi kadar zor bi eylem degil 3 5 kesmeden sonra alisiosun.

  sebebi ise berber sevmiorm ufak capli bir fobi sahibiyim bu konuda.millet disci koltugu sevmez bn berber koltugu sevmiorm.
 • muhtemelen ortamlarda, 'kendi saçımı kendim kesiyorum çünkü elimden her marifet gelir' diye hava atmak için yapıyordur.
  şu ülkede saygın 3-5 meslek kaldı biri de berberlik. onu da bitirin ki güzel olan bir şey kalmasın memlekette.
 • beraberlik saygın meslekmiş, yersen.

  edit:peşinen soyleyeyim sürekli mesaj atmayın berberlikle inşaat ameliligi arasında fark goremıyorum,o yüzden kafanızda bir inşaat amelesi ne kadar saygınsa o kadar düsünün.tutupta bu meslek sahiplerini topluma yon veren akıl ustaları olarak ele almayın.hadi beni bosverin kolunuzdaki izden utanın.
 • üç gün önce kestim.
  tepeden topladım 5 cm altından vurdum makası
  sonra yanlardan hiza alıp kestim. föne üşendim kuaföre gittim. güzel kesmişsin dedi bir iki tüyo verdi. bir dahakine böyle kes dedi. yaptığım anormallikler de normalleşiyor, etraf buna ortak oluyor. arkamdan “yazık ya kimin anasıysa” demiyorlarsa durum iyi bence.
  ha!
  “elli lira cepte” :)
 • benim düzenli olarak yaptığım uygulamadır. zaten 2467 adet saçım var. bi de berbere 25 tl bayılamam. ayrıca çok profesyonel keserim. senelerin tecrubesi sonuçta. işimin ehliyimdir.
 • bir etek altı traşı değildir.
43 entry daha