şükela:  tümü | bugün
  • bugün, izleyeceği filmi bile netflix'in önermesini bekleyen hazırcı ve tembel nesilden iyi bir nesildir.
  • yapmamış olan nesil var mıdır şeklinde düşündüren nesil, hayret!
  • 90 ların çocukları bilir..
    uçurtma pahalı bir şeydi herkes alamazdı ve..
    hafif tahtalardan bir naylon poşet ve ip yardımıyla zor bi uğraş sonucu yapılırdı... yapıldığna değer miydi ?
    uçuyorsa hem de nasıl...

uçurtma resmi
  • başlığı okur okumaz gözümde canlandı resmen yaa ^_^ resmen unutmuşum
    hatta bant bulamadığımız zamanlar naylonu taşla ezip yapıştırırdıık.. en uzun kuyruklu olurdu benimki <>~~~~
  • yapması kolay da, o yaprak kımıldamayan adana sıcağında uçurun uçurabilirseniz dediğim hede. kendim uçsam o kadar yorulmazdım büyük ihtimalle
  • ben yapmıştım rahmetli çiko kardeşimle. mekanı cennet olsun.
  • kamışlar ve poşetler yardımıyla adına kasnaklı dediğimiz uçurtmalar yapardık. hey gidi.
  • ben o nesildenim ama hiçbir zaman uçan bir uçurtma yapamamıştım aerodinamik melekelerini kaybettiğimin uçurtması.
  • gerekli malzemeler;
    3 adet 35 - 40 cm boyunda kuru kamış
    5 metre kadar bobin ipi
    dilenildiği kadar yorgan ipi(100 metre kadar önerilir)
    bir kaç adet büyük market poşeti
    oval bir taş.

gerçekten sadece bu birkaç çöp ile saatlerce eğlenebiliyorduk. maliyeti yok denilecek kadar az ancak verdiği haz paha biçilemez. şimdiki veletlere bakıyorum da üzerine az daha para verilse ev alınacak fiyattaki telefona burun kıvırıyorlar. zamanı tutamamanın acısını en çok bu veletler yaşayacak.

aynı zamanda 1000 cheetos paketi toplayıp futbol topu almış nesildir.
  • 80 çocuğuyum. 9 yaşından önce baba bir vardı bir yoktu, sonra hepten kayboldu, ne anam elimden tutup bi uçurtma aldı ne okulda yapıldı. hep içimde kaldı. geçen yıl 37 yaşımda oğlumla ilk defa uçurtma uçurmanın keyfini yaşadım, doya doya. bir yerden nasıl sevinç dolduysam çocuk bile anladı bana bıraktı uçurtmayı. uçurtma lan uçurtma, iki çıta bir naylon ama olmayınca olmuyor ya da kimsenin aklına gelmiyor ya da kimse siklemiyor.