şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kolpadan ibarettir. spor yapınca mutlu oluyormuş da bilmemneymiş. bunu diyenlerden bir tanesinin uçağı ıssız bir adaya düşse de şans eseri tek başına hayatta kalsa iki haftada şekerpareye döner. bu yalancı pezevenkler "insanlar beni beğensin istiyorum, başkalarının beğenisi olmadan kendimi değerli hissedemiyorum" demeye cesaret edemedikleri için, hatta daha da öncesinde kendileriyle ilgili bu gerçeği fark edecek kadar kendileri hakkında fikir sahibi olmadıkları için böyle bir hikaye uydurma ihtiyacı hissetmişlerdir. işin gerçeği ise sadece başkaları tarafından beğenilme güdüsüyle hareket ettikleridir. tamamen kapitalizmin dayattığı estetik standartlara uymak ve sağda solda bedenlerini sergileyerek çevrelerinden takdir toplamak istedikleri için spor yaparlar.
  • (bkz: beyfendi doğuştan mı böylesiniz yoksa sonradan mı?)

kendi sağlığını ve vücudunu hiç önemsemeyen, düzgün çalışan bir metabolizma, sağlıklı ve güzel bir vücudun kendisini mutlu etmediği (muhtemelen sahip olmadığı);
    bilincini kontrol etmeye başladığı günden itibaren başkalarını memnun etmek için yaşayan bir yazarın beyanı.

(bkz: yazık kimin çocuğuysa)
    (bkz: başlık açmak için yazarlar iq testine tabi tutulsun)
  • kendim için spor yapıyorum, çünkü spor yaptığım zaman mutlu oluyorum. bu bütün hayatıma olumlu yönde yansıyor. spor yapmadığım zamanlar yediklerime dikkat etmiyorum ve kilo almaya başlıyorum. spor beni zararlı yiyeceklerden uzak tutuyor...

zaten başlığı açan yazarda azcık mantık olsa o başkaları tarafından beğenilmeyi de kişinin kendisi için yapmış olduğunun farkına varabilirdi.
  • 52 kiloyum 1.65'im, yağ oranım oldukça düşük. anlıcağınız görüntü açısından spora ihtiyacım yok, ama hareketsiz bir yaşantım olduğu için bedenime olan saygımdan yani kendim için spor yapıyorum. bunun neresi anlaşılmıyor ben de bunu anlamıyorum..
  • “neden insanlar baskalarinin farkli dusunce ve hislerle yaptiklarini ‘kolpa, geyik, sacmalik’ diye nitelendirmeden once bir durup ‘boyle de olabilir mi acaba’ diye dusunmezler ki” diye dusundurten baslik.
  • 1-kimin ne için yaptığı/yapmadığı beni ilgilendirmiyor.
    2-her ne yapıyorsam doğrudan veya dolaylı olarak tek amaca hizmet ediyor.
    3-aksinin söylenmesi/iddia edilmesi kişinin kendiyle samimiyeti. ona da ben karışamam.
  • adamın en azından spor yapmak için bir bahanesi var.bir başkasına kendini beğendirme hissi kadar güzel bir şey olamaz.yarın bir gün karına gecelik giyme dersin.
  • (bkz: endorfin)
    (bkz: dopamin)
    (bkz: serotonin)

spor yapınca vücut bunları salgılar ve mutlu olursunuz. bin defa yazıldı ama öküze bilgi verince öküz olmaktan çıkmıyor ki.