şükela:  tümü | bugün
  • ruhi yapıcı ve serhan arslan ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi..

adı geçen oyuncular oldukça iyi (bkz: aslı tandoğan) (bkz: begüm birgören) (bkz: çağdaş onur öztürk) ve konuk oyuncu olarak filiz ahmet..

serhan arslan bir röportajında uyarlama olan işlere çok canının sıkıldığını söylemiş, katılıyorum benimde çok canımı sıkıyor fakat bunu söyledikten sonra ortaya saçma sapan bir iş çıkartırsanız olmaz işte..

röportajın metni şöyle: şu anda yaptığımız işin çok güzel bir gidişatı var. kendime iyi bak filmi şimdiye kadar anlatılmış hikayelerden çok daha başka bir şeyi anlatmayı, daha samimi olmayı planlıyor. son zamanlarda yapılan işlerin bir yerlerden alınıp başka bir yere taşıma (alıntı yapmak) olduğunu gördüğümde canım sıkılıyor. bizim yapacağımız hikayede bunun olmamasını sağlamak istiyoruz. filmin dilinin gerçek olmasını istiyoruz, bu yüzden çok özel oyuncularla çalışıyoruz. bu projedeki oyuncularla beraber olmaktan çok mutluyuz.

bahsi geçen isim serhan arslan olunca insanın aklına ilk gani müjde geliyor, umarım bu işle kendisinin bir bağlantısı yoktur, neden bilmiyorum şimdiye kadar yazdığım isimler beni umutlandırdı, güzel bir iş çıkacakmış gibi hissediyorum, eğer ki gani müjde ile bağlantılı bir işse şahsen izlemeyi bile düşünmem..

düzeltme: harf hatası..
  • fragmanını gorunce nedense gidesim geldi muhtemelen cagdas onur ozturk sebebiyledir. bir de uc oyuncunun da oyunculuklari iyidir cidden. beni meraklandiran film. umarim guzeldir.
  • fragmanı yayınlanmış sinema filmi..
    fragmandan anlayamayız tabii ama hikayesi farklı gibi.. klasikleşmiş aşk hikayelerinden farklı bir şeyler göreceğiz diye düşünüyorum.. her ne kadar benim için fazla duygusal bir tanıtım olsa da an itibariyle merak ettiğim, izlemeyi düşündüğüm filmlerden biridir..
  • filiz ahmet hayranları için teselli niteliği taşıyan filmdir.
    (bkz: algıda seçicilik)
    umarım kendisini bol bol izleme şansı buluruz, desem de konuk oyuncu olduğunun farkındayım. yine de o saç renginin kendisine çok yakıştığını, bir de, canlandırdığı karakterin o endişeli bakışının altında yatan sebebi merak ettiğimi söylemeden edemeyeceğim.
  • fragmanını gördüğüm de büyük bir şok yaşadığım ve gitmek için sabırsızlık yaşadığım kendi hayatımın filminin sonu ne olucağını merak etmiyor değilim..
  • etkileyici olacağını düşündüğüm merakla beklediğim bir film.

"gitmeye cesaretin var mı?"
    "kapatma kapılarını."
    "hiç yaralanmamış gibi sevmek ne kadar zor aslında"
    "sadece gülümse arada"

bir adet "kendine iyi bak" kadar acıtmaz canımı.
  • ayrılık,
    gidenin kararlılığı ve kalanın sabrıyla ölçülür..
  • fragmanları sinemalara düşmüş film.

böyle aşkın 500 günü, ıssız adam arası çakma bir filme acayip benziyor.
  • --- spoiler ---

en büyük düğümünü bitiş jeneriğinde seyirciye aktaran güzel film

--- spoiler ---
  • afişini gördüğümde "bu işte bir yanlışlık var" diye hayıflandığım, basılan onca kağıda üzülmeme sebep olan film.

meğer bilerek, isteyerek yazmışlar "kendime" diye. ben de harf hatası sebebiyle sanmıştım.