şükela:  tümü | bugün
  • isim ve yüzleri deil belki ama, yaşadığım hisleri unuttuğumdan mütevellit, kullanacak olduğum notlardır..

mesela:
    diş hekimi seni çok sağlam uyuşturabildiyse, ağzının içinde üçüncü dünya savaşı çıksa bile ruhun duymuyor.
    dişçiden, ay pardon diş hekiminden korkmana gerek yok.. bunu şu an sana bir başkası değil sen söylüyorsun.
  • ilkokulda ödevlerini not etmekle başlar bu.
    öğretmenler seni kendine notlar yazarak yetişmeye sevkeder. "hayat bilgisi kitabının 27. sayfasını oku." "matematik egzersizlerini yap." "pamuğun altına koyduğun fasülyeleri sula."...
    daha sonra cep telefonuna yazarak devam edersin. şunu unutma, bilmemkimi ara, hedehödöyü check et, bilmemneyi print et, obuşu'nun doğumgününü kutla diye.
    bu sayede, yaşlandığında bu notlarsız edememeye başlarsın. kendini kaybetmemek için heryere notlar yazmaya başlarsın.
    "ellerini yıkadıktan sonra musluğu kapat". "öğlen yemeğini ısıtmadan yeme." gibi...
  • bu entry'i yazmakta oldugum takozu, 24 saat cebimde tasima nedenimdir.
  • hayali ve bol bakınızlı bir örneği aşağıda yer alan notlardır:

asosyallikle başedebilmek için: kendin coş.
    ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmek için: kendin pişir kendin ye.
    her gece sor yatmadan önce geçmişten ders çıkarabilmek için: bugün kendin için ne yaptın.
    tapılacak hiç bir şey bulamadığın için: kendin yap kendin tap.
    inanacak bir din seçemediğin için: kendi dinini kendin yap.
    paran olmadığı halde otostop yapıp ak ortamlara.. etrafta paralı gotik bol, şeklini yap sonra beraber için:
    kendi piercingini kendin yap, kendi kulağını kendin delve hatta kendi dövmeni kendin yap.
    ya da tüm bunları bir kenara bırak, notlar almayı da ve asıl yapman gerekeni yap: 'kendin ol'

ek: olamıyorsan, kendinin kendin olduğunu ispat etmek için:
    bir günlüğüne kendin olmakla başla.

ve son tavsiye: başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin..
  • insanın kendine tekrar tekrar söylemesi gereken bazı şeylerdir.
    http://kendimenotlar.tumblr.com/
  • hayat monotonlaştıkça birbiri ardına eklenen tavsiyeler bütünüdür. örneklersek;
    sabah uyandın mesela tavana bakıyorsun öyle aval aval.. beklenen davranış kalkıp terliklerini giyip, üzerine bişey alıp el-yüz yıkamandır dimi? aynada bi bakarsın kendine nasılım diye? sanki dünden farklısın amınakoyim.. yattığın gibisin işte.. sonra n'apar bu normal insan çay suyunu koyabilir.. belki müzik açar falan..
    baştan başlayalım o zaman. kalktın yine, tavana bakıyorsun aval aval ama hemen kalkmıyorsun mesela.. bekliyorsun odanın kapısına bakıyorsun söyle göz ucuyla.. bi kalkar gibi yapıp geri yatıyorsun.. ikinci ya da üçüncü sefer hiç düşünmeden tak diye doğruluyorsun ve fırlıyorsun odadan dışarı..tek seferde, bi hamlede.. bugün de üzerine bişey almayıver, terlik de giyme üşü anasını satıyim.. üşümek isteyip de üşüyemeyenler için gelsin bu sıradaki soğuk hava!
    peki sonra... bi gün de yüzünü yıkamdan koyuver çayın suyunu dimi ? haa banyoda aynaya bakmadan yıka yüzünü dicem ama kadınlar için zor olur sanırım... bi de unutmadan müzik diyorduk dimi? bilgisayardan istediğini açma radyoyu çevir mesela balıkçılar gibi.. rastgele ;)
    edit: kendin uyguladın mı yarram dediğinizi duyar gibiyim.. ayıp ediyorsunuz ama onu söyliyim.
  • kısacıktır.
    21 mart 2014/ eşitlik ölmedi, coğrafya kitabında yaşıyor.
    iyiki varsın gündüz, seni seviyorum gece.
  • yaşadıklarını unutma, senin en büyük sorunun unutkanlik
    sıradan biri olduğunu unutma
    senden yine sıkılabileceklerini unutma
    seni yine aldatabileceklerini unutma
    seni yine değersiz görebileceklerini unutma
    sadece yine cinsellik için kullanılacaginı unutma
    gözyaşlarının yine sel olup akacağını unutma
    yine acılarınla yalnız, çaresiz, sessiz kalacağını unutma
    yine geleceğini erteledigin için bok gibi yerde sürünecegini ve pişman olacağını unutma
    yine küçümsenecegini unutma
    yine sevginin, gerçekten çok sevmenin ve güvenmenin bir işe yaramayacağını unutma
    yine "bana güvenmiyor musun , sana en son zarar verecek kişi benim, hele ki sana karşı " diyenlerin sana en çok zararı verecek kişi olduğunu unutacaksin biliyorum yine çok acı çekeceksin biliyorum, sana bir şey diyemem , çünkü gerçekten ihtiyacın var , inanmak istiyorsun ama lütfen bu esnada geleceğini ihmal etme de pişman olacağın konular azalsin
    bunlar dışında gerçekten sana çok acıyorum , iğrenme içeren bir acıma değil bu , şefkat ve hüzünle karışık...senin için keşke bir şeyler yapabileseydim
    gerçekten böyle olmasını istemedim , yine ve yeniden
    ama acı içinde bitecek, bu esnada kendini çok kaptırma , umut besleme ," beni bırakma seni kaybetmek istemiyorum" diye ağlayanlar seni hayattan öyle bir bezdirecek ki yine sana yol gözükecek , bu esnada geleceğini kurtar bari, bezmis , hasta anneni ,yaşlı babanı , umutsuzca senden umut bekleyen kardeşlerini düşün bunu onlara yapma ve onlar gözünde değerli olduğunu da hatırla ki yine kendine gelesin, yola devam edesin, lütfen bunu onlara da kendine yapma, yola devam ve

her daim hatırla yaşadıklarını

unutma
  • sakın ola ki bir insana 2. şansı verme!
    adam olaydı da,ilk şansıının kıymetini bileydi.
  • ilk fırsatta defol git bu ülkeden.