şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mirace irem'in ekim 2012'de potkal kitap'tan çıkan ilk kitabı. henüz bir iki şiirini okumuş olsam da güzel imgeler kullanmış bana göre. bana göre güzel imgeler kullanmış evet, benim imgelem dünyamda karşılıklarını bulan imgeler. tesadüfen edindiğim her kitap gibi kendime yolculuk da kuralı bozmuyor, bana özel gizli bir dünya yaratıp diğer kitaplardan ayrı bir değer kazanıyor gözümde. şiir hakkında benden daha bilgili biri nasıl yorumlar bilmiyorum fakat gayet hoş bir ilk kitap bence. şimdilik tavsiyeye değer görünüyor.
  • avustralya'da yasamaya baslayan bir mühendisin yazılarını kaleme aldığı blog. üniversiteden mezun olduktan sonra türkiye'de iş hayatına atılıp akabinde adım adım göç etme hayalleri kurup sonra da o hayallerini gerçekleştirmesini konu alan yazılar mevcut . göç sürecinin prosedürleri, gezi yazıları ve kişisel hikayelerden olusan zengin bir içeriğe sahip.
    aynı yolu izlemiş biri olarak hiçbir yerde cevabını bulamadığım soruların cevaplarını buldum sorduğum tüm sorulara da ivedi cevaplar aldım. özellikle mühendis vizesi ile göç etmeyi planlayan arkadaşlara çok faydalı olacak bir site.