• google.com.tr'ye eklenebilecek yeni bir buton. aradığınızla ilgili en alakasız sayfaya yönlendirebilir mesela.
  • sen kovmuyorsun ben istifa ediyorum gibi bir şey olmuş.
    oysa sana kendini hıyar gibi hissettiriyorlardır.
    istisnasız bu böyledir. o da öyledir. şu da şöyledir.
  • sözleri nüktedan olsa da ruh halinize göre durduk yere adamın amına koyan şarkılar kategorisine girebilecek cacık isimli barış manço eserinin vurucu dizesi.
  • kendimi bir türlü ifade edemeyip sonunda pes ederek;
    hani barış mançonun cacık şarkısı var ya. orda kendimi hıyar gibi hissediyorum diyor ya
    ha işte ben kendimi öyle hissediyorum
  • barış manço nun şarkısında ki hıyar gibi hissediyorsanız şanslısınız.. birinin kıçındaki hıyar gibi hissetmekte var...
  • gece saat 3 itibariyle kendimi hissettiğim duygu haliydi.hani tam hıyardım cacık olmuşum haberim yokmuş mesela..kendi kendi eğler hale gelmişim ama böyle olmama neden olan durumlar utansındı..dışardan kişisel gelişim klişesiyken aslında kaosa çadır kurmuş manzarayı izliyormuşum..adamın da dediği gibi böyle cacığa rakı mı dayanır?
  • barış manço'nun geçmişten ekşi itirafa selam çakarcasına yazdığı şarkı sözü.
  • sözüm meclisten dışarı dostlar
    bu günlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum
    hani ince kıyım dograsalar beni
    marmara ege karadeniz
    ve hatta akdeniz cacık olur diyorum

edit: her gün mesai sonunda duygularıma tercüman olan şarkıdır. hele şarkının başındaki o kibrit çakması ve sigara dumanı üfleme sesi..
    içmeee gidiümm ben...

(bkz: barış manço)
  • bugün ilk defa kendisini dinlediğim şarkıdır, sigarayı bıraktıktan sonra ilk defa bu şarkı için tabu mu yıktım ve içtim. çünkü böyle şarkıya yürek mı dayanir.
    "ben zaten yanmışım dostlar, beni fırına mı koysalar"
    bu bence bir şarkı değil, bir şiir de değil, yeni bir evren. kafanızı soktugunuz anda neler yaşayacağıniz size kalmış olan bir fanus. ama kendi icinde konuştuğun, iletişim kurduğun, bağlandığın tek şey, yine kendin oluyor. kuvvetli sözlerin gücü bir başka oluyor.
  • ne mutlu sana..
hesabın var mı? giriş yap