şükela:  tümü | bugün
 • kadınların tercih etmesi yararlarına olacak durumdur... ve fekat erkeklerde cinsellik haricinde ters tepebilecek durum...
 • bu konuyla ilgili basliklari arattigimda, karsima "sevgili aramak", "sevgili edinmek" gibi seyler cikti, ne bileyim, tuhafima gitti; ama "sevgilinin yasinin büyük olmasi" gibi bir baslik acip da sözlügü sisirmek istemedim, anlatacaklarimi yazmak icin de en uygun burayi gördüm.

  madem ki baslikta "edinmek" demisler:
  kendinden büyük sevgili edinmenin bir cok güzel yani vardir: sürekli yeni seyler ögrenirsiniz ondan, birikimi vardir, her seyi biliyor gözükür bu yüzden gözünüze. muhtemelen sizden daha olgundur, en azindan bazi konularda. sadece cinsellik anlaminda degil, bir sürü alanda sizden tecrübelidir, bu tecrübeden faydalanabilirsiniz. hayatindaki bazi seyleri oturtmustur, bu ilisikiye dayaniklilik getirebilir belki. ne istedigini biliyordur - özellikle iliski icinde bu gayet önemli olabiliyor, belki böylece iliski daha saglam temeller üzerine oturuyordur.

  ama kötü yönleri de var, örnegin sürekli olmasa da, sizle dalga gecme potansiyeli daha yüksektir yasit sevgililere göre. cocuk görür sizi bazi konularda, ciddiye almaz. bazen azarlamaya yakin uyarilarda bulunur, bu da tamamen yas farkiyla ilgilidir. o sizi "kücük" gördükce, siz de kendinizi öyle hissedersiniz, iyice minik hayvanciklara dönüsürsünüz, miyavmiyavmiyav. ki bu iyi mi yoksa kötü mü, karar veremedim. ayni sekilde bu iliski türünün baska bir yan etkisi olan "simarma"nin da olumlu mu, yoksa olumsuz bir sey mi oldugunu bilemedim.

  nihayet saded: yasit sevgiliden cok fazla büyük farklari yoktur. olgun olsa da, yasca büyük sevgili de kapris yapar. bilgili olsa da, o da bazen sizden bir seyler ögrenebilir. sizi azarlamaya kalksa da, siz buna izin vermediginiz sürece size dokunmaz. simariklik da iki tarafli bir olaydir zaten, simartan olmadan, kimse simaramaz. seviyorsaniz seviyorsunuzdur, ha bes yas kücük, ha bes yas büyük olsun.

  böyle iste. ama yine de konumuzla ilgilisiz olsa da, belirtmeden gecemeyecegim: sevgili edinilmez, sevgili olunur.
 • arkadaş çevresinde
  -artı (yaşımdan kaç yaş büyük anlamında) kaç lan ehuhehahe! şeklinde gayet yıpratıcı muhabbetlere hedef olmaya razı olmakdır aynı zamanda.*
 • biraz tecrube edinmek icin guzel bir yol... eger yas farki epeyce buyukse zaten biter o iliski genelde. abartmamak, korkmamak lazim.
 • çoğu basketbol oyuncusunun sevgilisi için geçmişte gerçekleştirilmiş bir iştir, edimdir, eylemdir. bak olayı şişman sevgili bağlamında incelemedim dikkat edersen, boy falan dedim, sırf ortam gerilmesin diye, efendilik bizde kalsın hani. güzel prim yapıyo bu sene.
 • erken emekliliktir. tabii büyükten kasıt 10-15 yaş, olgun bla bla ise...
  hemen hayal edebilir ve bunu cümlelere dökebiliriz.

  kız: 22 yaşında olsun
  erkek: 38 yaşında olsun

  kız sevgilisini arar
  - aşkım, rock n coke biletleri satışa çıkmış...
  + hmm, tatlım ben çalışıyorum cuma günü
  - tamam cumartesi takılırız.
  + cumartesi, şey, bak ne dicem, harika bir jazz konseri var ona gitsek? öncesinde de boğazda balık...
  - ya tatlım 1 senedir bunu bekliyorum! çadırı hazırladım ben!
  + ne çadırı? tatlım yerde mi yatıcaz? ya saçmalama

  bla bla konu kapanır... elbette adam gitmemiştir.

  kız sevgilisini arar
  + aşkım arkadaşlarla akşama gizli bahçe' deyiz. nevizade'de... geliyosun di mi?
  - gizli bahçe mi? tatlım takım elbise falan pek olmaz...
  + yaa oyun bozanlık yapma!
  - leb i derya' ya gitsek, manzarası da harika...
  + cenk! saçmalama, arkadaşlarım oraya hayatta gitmez!

  bla bla konu kapanır. büyük olan kazansın

  + off, anlaşma işi suya yattı çok sinirliyim.
  - hmm
  + dolardaki artış çok etkiledi...
  - hmm
  + patron da sıkıştırıyor...
  - hmm
  + tatlım yaa dinlemiyor musun beni?
  - ay aşkım, arkadaş bi link verdi ona bakıyorum, bu sinan çok manyak çocuk yaa

  ...

  sonuç: ya kız adamdan ya da adam kızdan bıkar çoğunlukla... ortak nokta bulmak çok zordur. zira adam bu fasıllardan çoktan geçmiştir. kız ise ne kadar olgun olursa olsun, adamın demine hayatta yaklaşamaz.
 • doğum tarihleri aynı olan çiftlerin dışındaki tüm çiftleri oluşturan iki kişiden birinin yaptığı şey.