• once bir baskasinin mutlulugunu dusunmektir...... (bkz: anne)
  • kimi zaman buyumek, kimi zaman hayalleri kaybetmek, kimi zaman duzenin adami olmak , kimi zaman sadece duyulmak istenenleri zikretmek ya da duyulmasi gerekenleri duyup, gorulmesi gerekenleri gorup digerlerini yok saymaktir.

kimi zaman daha iyi bir gelecek icin sevmedigin bir isi yapmak, sevmedigin birisiyle beraber olmak, sirf moda diye sevmedigin seyleri okuyup, seyredip, ustune oldurmaya calismaktir.

kimi zaman sirf kibarlik olsun diye dusunduklerini kelimelere dokmemek, aglamak zayiflik diye aglayamamaktir.

kimi zaman sirf insanlar hor gorecekler, deli diyecekler diye yapmak istediklerini yapmamaktir.

kendinden vazgecmek; secme sansin varken, kendine ragmen baskalarina gore yasamaktir.
  • hayati otomatige alip kendini dusunmeden yasama seklidir.*
    (bkz: hayati otomatige almak)
  • üstüne giydiği rolün gereği neyse sadece onu yapmak. evlat , sevgili, anne, baba, vatandaş, vs olmak ama kendi olmamak. hayatı alışkanlık, daha da kötüsü görev olarak görmek.
  • başka bir role ve kişiliğe bürünme, hatta dönüşme isteğinin başlangıç aşamasıdır. önce, itinayla ve bıkkınlıkla kendinden vazgeçersin. sonrasında da, ait olmadığın bir kişiliği alıp giyersin...tam da fit oturmaz ya, yine de kabul etmek zorunda kalırsın. alır, başka bir karakteri oynarsın, ondan beklenilenleri yerine getirirsin. mesela, burada gülünecek, burada ağlanacak gibi bir hal olur bu...bir zaman, vazgeçilmiş kendini, bir kenara atıp bu "yeni sen"e devam edilir. eğer, hala şansın varsa, alkol, uyuşturucu ve bilumum psikolojik tedavilerden temizlendikten sonra hatırlarsın, bir ben var bende, benden içeri...hayatta tek büyük lüksümüz, kendimiz olmaktır aslında...
  • şimdi düşünüyorumda acaba seninle yaşadıklarım bir rüya mıydı?geçtiğimi sandığım köprüler yıkılıvermiş ardımdan ve ben dönüş yollarını kaybetmiş uçurumun kenarında aşkımın düşüşünü izliyorum sonsuz karanlığına sensizliğin...ben siyahmışım sense beyaz ve gelişinle kamaştırdığın gözlerim içime girdikçe beni grileştirdiğini farkedememiş.ben artık ne ben gibiyim artık ne de tam sen olabildim.ben kendimden vazgeçtim ama sana da erişemedim...
  • gebereceğini bile bile günde 2-3 paket sigara içmek,vitamin almayı,sağlıklı beslenmeyi,su içmeyi reddetmek,birgün ihtiyaç duyacağını hesaplamadan eski dostlarla bir bir bağları koparmak,normal saatlerde uyumayı,uyanmayı reddetmek.günlerce aynada kendi yüzüne bakmamak,baktığında ise görüntüyü anlamsız ve yabancı bulmak.merak duymamak,konuşmak istememek,dışarı çıkmamak,müzik dinlememek,okumak istememek,saçları taramamak...iyi geceler,günaydın dememek.
    kısacası...kısacası yok...kendinden vazgeçmek işte...kimbilir sebepleri ne.
hesabın var mı? giriş yap