şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eger yas farkı hayvani boyutlarda degilse gayet normal hareket. olay. bişey.
 • en zor bulunanlar listesindeki aski bulmusta yasi kalmis diye dusunur insan
 • askin doruklarina ulasmanin bir diger adidir... hele siz erkek, asik oldugunuz kisi bayansa. arabasi vardir bir kere. sizi kapinizdan alip, istediginiz yere goturur. en pahali restoranlara davet edilir, bes kurus para odemezsiniz. arkadaslariyla tanisirsiniz. ki bu arkadaslarin cogu onemli insanlar olmuslardir bile. yasitlarinizdan cok daha bakimlidir, cok daha iyi giyinir, nereden ne yiyecegini, ne giyecegini, ne koku surecegini bilir. kompleksi yoktur. yalniz kaldiginizda mekan sorunu cekmezsiniz, evi vardir, ve sadece o yasar icinde. oyle elinde meyve ile giren, "oglum kizim yer misiniz diye getirdim...aaaa!...e pardon ben cikayim.." diyen bir annesi yoktur. cinsel hayatin doruguna varirsiniz, sizden cok daha fazla taktik biliyordur, bir de uzerine ogretir. oyle libidonuz azdiginda naz olayina girmez, hatta sizden daha azgin oldugu icin zaman zaman siz bile naz yapabilirsiniz.

  kotu yani: memnun kalirsa birakmaz. siniri bozulursa yakaniza yapisir. terkederseniz ve o hala sizi seviyorsa yakaniza yapisir. sizinle bir problemi varsa yakaniza yapisir. ama o sizi terkederse onun hicbir tarafina yapisamazsiniz. ski de yoktur ki tutasiniz. (tamam cok kotu espriydi) zaten iliski boyunca patron odur. ondan ayrildiktan sonra yasitlariniz size cok banal gelir.
 • erkegin kucuk olmasi durumunda yas farkindan cok erkegin yasinin onemli oldugu durum. yakisikli da olsa erkek on yasinda ise sansi sifir, ayni erkegin yasi 15 ise yuzde 25 vs. diye artarak gider bu. tabi sadece yakisiklilik degil, eger duzgun bir iliski olmasi isteniyorsa her iliskide oldugu gibi olgun olma sarti vardir. kala kismi gayet eglenceli gecer, bircok kisitlamadan muafsinizdir, yalniz erkegin ailesi problem yaratabilir, mamafih egale edilmesi kolaydir. fakat ne yaparsa yapsin "o" erkekle cikiyodur, erkek onunla degil. buna bir istisna kaydedildigini sanmiyorum.
 • yaşça küçük olan erkek ise, o saatten sonra kendinden yaşça daha küçük veya yaşıt bir kadınla mutlu olma olasılığı azalır.
 • küçük olan erkek ise ilişki kadının sosyal takıntıları yüzünden sekteye uğrar, pek belli etmiyorsanız yaşınızı durumu arkadaşlarına açıklamadan önce onlarla iyise samimi olmanızı, kendi arkadaş çevresinde herkesin sizi kabullenmesini beklerler kafası çalışanlar. işin komiği bu aşama geçildikten sonra bir övünme aracı olur yaşınız. gariptir kadınlar vesselam.
 • çevredeki insanların yetersiz ve saçma sapan gelmeye başlamasıyla girilen evrede kendinden yaşça büyük insanlara aşık olur durur insan. sonunun olmadıgı umulur.
 • son derece doğrudur ve hatta böyle olmalıdır. böylelikle karşınızdakinin yorucu çocukluklarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız...
  (bkz: kızım sana söylüyorum gelinim sen anla)