şükela:  tümü | bugün
  • arada götüme falan elleyip, oo süperim, dememe neden olur. böyle bir şey sanırım.
  • bir insanın yapması gereken ilk şeydir. siz aynada ne görürseniz insanlar da sizde onu görürler.
  • aynaya baktığımda istediğimi görmüyorum hiç, kendimi hep geliştirme telaşındayım bende mi bozukluk var ?
  • bir insanın kendisine yapabileceği en büyük iyilik.
    kendine o kadar değer vereceksin ki arkandan narsist, egoist, manyak diyecekler. kendilerince küçümseyecekler seni.

yine de sen hepsinden daha mutlu olacaksın. işte o kadar sihirli bir şey kendine "her şeyden çok" değer vermek.
  • insanın mükemmel doğasında vardır kendi oluşumunu sevmek ve değer vermek .ve kendinden bu sevginin yansıması ..lakin insan doğal kalamaz .anne karnından itibaren yüklemelere maruz kalır .zihin yavaş yavaş kirlenir .özellikle sözde gelişmiş şehirler ,fabrikalar , tv ,doğal olmayan besinler , cehalet , kaos vb. insanları hem doğadan hem sevgiden uzaklaştırır . ve bizlerin nihai amacı o temiz zihnimize ,saf kaynağa yani kendimize dönmektir .kendine değer vermek varolan her şeye değer vermektir .
  • nietzsche'nin şu sözlerinde dile getirdiği, hep hatırlanması ve üzerinde düşünülmesi gereken kıymettir.
    düşün...
    kim üzebilir seni senden başka?
    kim doldurabilir içindeki boşluğu, sen istemezsen?
    kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
    kim yıkar, yıpratır sen izin vermezsen?
    kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
    her şey sende başlar, sende biter…
    yeter ki yürekli ol, tükenme, tükenme...
    tükettirme içindeki yaşam sevgisini...
    friedrich nietzsche
  • insan kendi kendisinin yansimasidir. karşinizdaki siz kendinizde ne görürseniz onu görür. fakat ucunu kaçirmamak gerekir. bir ileri safhasi (bkz: narsizm) olur.
  • kendinize değer verme ve kabul etme seviyeniz insanlarla kurduğunuz ilişkilerin niteliği üzerindeki kontrol valfı gibidir . kendinize verdiğiniz değeri inşa etmek ve güçlendirmek için yaptığınız her şey , diğer insanlarla birlikte olduğunuzda elde ettiğiniz doyum ve mutluluğu arttırır.
  • kendine değer vermek, kendini sevmek ile sık sık karıştırılır. şimdi sevmeden nasıl değer vereceğim gibi bir soru biraz bilmişçe oturdu değil mi gözlerinize? hemen de cevaplar hazırladınız bana... şöyle ki, değer vermek için farkına varmak, farkında olmak yeterlidir. bedenim var benim. bunlar ellerim, bu benim midem aha bunlar da akciğerlerim, emektar karaciğerim gibi... o zaman kıyamazsınız onlara. bu benim beynim. bu benim frontal korteksim, canımın içi dersiniz. tek tek farkına varınca da sorumluluk hissedersiniz, ihtiyaçlarına kulak verirsiniz. o zaman hayat başka bir şeye dönüşür. deneyin.