• telefonda bir vedalaşma seramonisi.
    sondaki sağol'lar yersizdir zira sağol denecek bir durum yaşanmamıştır , sadece boşluk doldurur. bir nedeni de ''yeni bir mevzu açılmadan bir an önce bitirelim'' paniğinin karşılıklı olarak yaşanmasıdır.
    iki taraf da bu kelimeleri aynı anda apar topar sıralar ve birbirini dinlemez. hani o an birisi hissettirmeden karşıdakine annısskim filan dese diğeri garibim farketmez bile.
    son sağol'un son hecesinin telaffuz edilmesiyle hiç beklemeden aramayı bitir tuşuna basılmalıdır.
  • bunun tersi de dizi ya da filmlerdeki telefon görüşmelerinde vedalaşmadan kapatılmasıdır.
  • off en fena telefon kapatma seramonisi.

bizim sülalede var bu. 2 dakikalık kısa bir şey sormak için bile arasan "tamam canım, ooldu o zaman, tamam, selam söyle, tamam, baş üstüne, tamam, hadi öpüyorum, görüşürüz, sağ ol." kısımlarıyla 5 dakikaya tamamlanıyor. hepsini geçtim de şu en son gelen, gittikçe azalan ses tonu ve telefonu kulağından çekerek söylenen"sağ ol" nedir?

hadi şimdilerde herkesin telefonunda kampanyalı dakikalar, süreler falan var. buna bağlamak isterdim ama hayır. önceden bu da yoktu ama gönlümüz mü zengin çenemiz mi düşük bilmiyorum* sonuç aynı. konuşmadan şu kısımları çıkarsak telefon faturası tasarrufuyla bir muhtaç okuturduk herhalde.
  • sonsuzluğa uzanan konuşmadır. telefonla 3 dakika konuştuysanız kapatma süreniz 6 dakikadır
  • uzatma siktir git demenin kibarlaşmış hali.
  • annanemle yaptığımız telefon görüşmelerimizin olmazsa olmaz kelimeleri.

olmazsa olmaz çünkü kendisi sağolsun "çok yazmasın" mantığıyla çok kısa konuşur telefonda. onun da çoğu "hadi öptüm hadi görüşürüz hadi kendine iyi baaak hadi bay bay"la geçer.

rekorumuz 41 saniye.
  • ekşinin ana sayfasında karşıma çıkan başlık.

bir an dayımla telefonda konuşuyorum sandım.
hesabın var mı? giriş yap