şükela:  tümü | bugün
  • beyhan budak'ın nisan 2019'da destek yayınlarından çıkan kitabı. özellikle son videolarında bu cümleyi bitiş cümlesi olarak kullanıyordu, kitap için de aynı cümleyi seçmesi güzel olmuş

okuyunca detaylı şekilde editlerim.
  • beyhan budak podcastlerini spotify’dan arada dinlerdim ve başarılı buluyorum kendisini. sonunda kullandığı bu cümleyi pek beğenmemiştim, ama kendisi seviyor demek ki. umarım kitabı başarılı olur. başarılı bir psikolog ve iyi bir insan izlenimi veriyor.
  • daha bugün yazıştık kendisiyle instagramdan. tam ben kitabın çıkmasıyla ilgili bir şeyler yazayım derken başlık açılmış bile.en kısa zamanda kitabını alıp okumayı planlıyorum. okuduktan sonra tekrar editlerim.
    (bkz: beyhan budak)
  • beyhan budak 'ın yeni çıkmış olan kitabı.
    kendisini youtube kanalındaki verimli videoları vasıtasıyla tanıdım, özellikle kendini değersiz hissetme ve zararlı ilişkiler konusundaki videolarını çok faydalı buluyorum. bu tip kişisel gelişim içerikli kitaplarla pek aram olmasa da uzun yıllar sonra ilk defa bu tip bir kitap satın aldım ve büyük bir hevesle de kitaba kavuşmayı bekliyorum. okudukça editleyeceğim burayı.

--- alıntı ---

sen kendin için bir şey yapmıyorsan kim senin için bir şeyler yapacak? sen kendi yaralarını kendin sarmadan, kim sana yardım edebilir gerçekten? eğer başkaları için önemli olmadığını hissediyorsan, ilkönce kendine şunu sormalısın: ben kendim için önemli miyim?
    seninle bir yolculuğa çıkacağız bu kitapla birlikte. her insanın içinde bir sağlıklı bir de sağlıksız bir “ben” vardır. sağlıksız ben kontrolü devraldığında, insan kendine zarar verir. işte bu kitapla çıkacağımız yolculuğun amacı, içindeki güzel insana yani sağlıklı bene ulaşmak.
    bu yolculukta, kaygılarınla baş etmek ve kafaya takmamak için hangi yöntemleri kullanabileceğini, olumsuz düşüncelerini nasıl kontrol edebileceğini, sağlıklı ilişkilerini geliştirirken, sana zarar veren zehirli insanlardan kendini nasıl koruyabileceğini, hangi alanlarda mücadele etmenin anlamlı olduğunu, hangi alanlarda hayatı ve getirdiklerini kabullenmen gerektiğini, içindeki değersizlik hissini nasıl yenebileceğini ve kendini nasıl dönüştürebileceğini keşfedeceksin.
    hazır mısın bu yolculuğa?
    --- alıntı ---
  • merhabalar güzel insan:)

hocam, meslek lisesinde öğretmenim. geçen bir öğrencim çok üzgündü, herkes çıktı bir o kaldı. neyin var dedim sarılıp ağlamaya başladı. babasının iflas ettiğini yaşadığımız şehire göç ettiklerini, babasının burada iş bulamadığını anlattı. biraz konuştuk ve o an için öğrencime yapabileceğim en iyi şey sizin kitabınızı hediye etmek oldu. bu kitabı vereceğim haftaya dedim. ben de okuduğum için hemen veremedim. yenisini almak için de avm ye gidemedim henüz, gidersem hemen alacağım öğrencim için.

hocam bir konuda da üzgün olduğumu belirtmek istiyorum ki, kitabınızı çok erken sipariş verdim, ve imzasız geldi. halbuki esas en heyecanla bekleyenlere, ilk isteyenlere imzalı gelmesi gerekmez miydi?

son olarak da hayatıma kattığınız tüm güzellikler için, videolarınız için çok teşekkür ediyorum. aileme, okulda arkadaşlarıma ve öğrencilerime sizden bahsediyorum. tüm güzel çabanızı gıpta ederek izliyorum.

allah halisane niyetinizi ve başarılarınızı daim kılsın.
  • sevgilimden ayrılınca nasıl boşluğa düşmüştüm bu güzel insanın videosuyla karşılaştım tabi o aralar asıl amaç 'giden sevgili nasıl döner büyüsü' bulmaktı o da ayrı mevzu. neyse efendim bu beyefendi diyordu ki günlük tut içindekileri yaz dedim neden olmasın! tabi ciğerim yanıyor buarada, kalktım yazmaya başladım 3 defter bitti ama ne gelirse yazıyorum. sonra yazmak o kadar iyi geldi ki aaa dedim kimmiş bu beyhan budak sonra dedim kitap çıkarsa keşke. henüz kitabı alamadım ama az önce ekşide yazılmış diye story attığını görünce dur dedim bu adam bana ilaç olmuştu yazayım eminim kitabında panzehir bilgiler vardır.. alıp okumalı kitabı okuyunca iyi kötü neymiş yazarım ama bana merhem olmasından mütevellit iyi şeyler hissediyorum kitaba dair.