1 entry daha
  • ilginçtir ne manevi ne de maddi nazar değecek hiçbir güzel özellikleri de yoktur aslında.
  • yıldızı düşük olabilir. gerçekten nazar değdiğinden böyle düşünüyor da olabilir. kendisine fesat ve kem gözlerden uzak bir hayat dilemek gerekir.
  • (bkz: teyzem) ilginç bir hatundur, birlikte kurşun döktürmeye gittik geçenlerde bende bir değişiklik yok ama o kendimi çok iyi hissediyorum dedi kapıdan çıkar çıkmaz, 2 gün önce de annemle gitmişler... kurşun döktürme örgütü kurma yolunda ilerliyo benim teyzem başı ağrısın hemen kurşun, saçı dökülsün hemen kurşun, sivilcesi çıksın hemen üfürük tükürük, herşeye rağmen anne yarım o benim.
  • olanları başka türlü açıklamaya güçleri yetmediğinden olabilir pekala. nazara falan çok inanan biri değilim, öte yandan:

eve geldiğimin ikinci günü önce tencereyi sonra çaydanlığı yaktım (ki çalışan anne babanın ezik evladı olarak neredeyse 8 yaşımdan beri, çay, çorba kendin ısıt kendin ye durumlarıyla köklü bir geçmişim var, alanında uzman, deneyimli biri olduğumu söyleyebilirim) yetmedi panjurun ipi elimde kaldı - panjur koptu yani- yetmedi bu sabah nasıl becerdiysem yepisyeni kanepenin kolunu kırmayı becerdim. bu arada tuvalet kağıdını taktığımız o aparatta elimde kaldı. kelimenin tam anlamıyla, ya evimiz çöp ev oldu ya da ben neye elimi atsam elimde kalıyor.

pek bu tarz bir insan değilim, illa bir şeyi kıracaksam bu kendime dair bir şey olur, annemin yaşam alanına pek karışmam zira evrimin gücü kendini gösterir ve soyum tükenir.

olayları sakarlıkla açıklayamayacağım bir noktadayım ve isyan ediyorum artık:

hayat! kendine gel lan... ne böyle bi kırılıp, dökülmeler.
  • "ay ben nazara çok inanırım." hayatlarının mottosudur..
  • negatif enerji herkesçe bilinen bir şey artık bilim adamları bunu kabul etti çözüm için uğraşıyorlar. (bkz: #25457187) yazar olanlar nicklerini söylerse %50 indirim yaparım.
  • bu kadınların epey bir kısmı öyle ya da böyle inançlı müslümanlardır ve islamiyette nazar ve büyünün gerçek olduğuna inanılır. öyle ki, vakti zamanında hz muhammed'i müşrikler "nazar değdirerek" durdurmaya çalışmış fakat başarısız olmuşlardır. bu olay hakkında, kalem suresi 51. ayette; "neredeyse kafirler seni gözleriyle yıkacaklardı" şeklinde bir ayet bulunur.

yine sahih-i müslim'deki sahih bir hadis şöyledir: "kaderi geçecek bir şey olsaydı nazar geçerdi."
    teberani'de de şöyle bir sahih hadis yer alır: "insanların yarısı nazardan ölür."

dolayısıyla peygambere bile nazar değebiliyorsa veya kötü niyetli insanlar ona nazar değdirmek istemiş ve allah korumuşsa, bu kadınların kendilerine nazar değdiğini düşünmemeleri için "inançları gereği" hiçbir sebep yok.
  • (bkz: her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünen genç kız)
    bu kız çıldırmış olmalı.
  • kahve falında gördüğü baloncukları -gözleri- büyük bir keyifle patlakmaktadır.
  • bir adet hacı amca bulup ivedilikle kendilerini okuturlar.hacı amcanın esnemeleri ve buna bağlı olarak çıkan nazar eşliğinde ritüel sona erer.
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap