şükela:  tümü | bugün
 • hic bir zaman bosa gitmeyecek tek yatirim kendine yaptigin yatirimdir. gezdigin, okudugun, gordugun, ogrendigin, sevdigin, sevildigin hep yanina kar kalir. nereye gidersen git seninle gelir.
 • masturbasyonlarin en buyuklerindendir. kacirilmamasi gereken bu i$lerin arkasinda devamliligi olacak saglam motivasyonlarin olmasi ve belli amaclar ugruna gercekle$tirilmeleridir..

  yoksa bilgi ve aktivite coplugune doner, zaman ogutucusu olur ve yarrak gibi adam ciki$larina zemin hazirlarsiniz bunyede..
 • kendini geliştiren (bkz: kendini geliştirme) modern insanın rasyonalizasyonudur. elit seviyede dil öğrenmek, doktora yapmak gibi dışavurumlarla kendini gösterirken, avam seviyede takım çekmek, berbere gitmek gibi şekilsel gösterimleri mevcuttur. her iki seviyedeki yatırımlar da insan olana makbul değildir.
 • sonuçlarını en net görebileceğin eylemdir. ülkeyi, dünyayı kurtarmaya niyetleneceğine kendini kurtarmaya çalışmalı her insan. kendindeki gelişimleri, değişimleri gözlemleyebilirsin. kendini denetlemen, eleştirmen daha kolay sonuçta. harekete geçebilirsin, durulabilirsin, kendine gaz verebilirsin falan. fikir de senden, emek de...
 • beşeri sermaye de denir buna.
 • (bkz: kitap okumak)
 • insan hayatında bir çok şeye yatırım yapar. bazı yatırımlarınız iyi sonuçlanır bazılarıysa berbat. ama sonuçta yatırımlar hep kazanmak üzerine kuruludur. en büyük kazançlar riskli yatırımlardır.

  mesela sevgiliye yapılan yatırım risklidir. bir gün her şey yok olur. ve tüm yatırımınız yalan olur. kendine yatırım risksizdir. bir yere kaçmaz. ömür boyu sizinledir.

  tüm bu yatırımlar içinde belki de en güzeli, evlada yapılan yatırımdır. hem sonuç alınır, hem kaybedilmez. önce kendinize, sonra evladınıza yatırım yapın. eş mi? sanırım onlar da gidebiliyorlar. doğru karar vermek lazım.
 • hayatta, yapılması en mantıklı şeylerin başında gelir.

  ailemiz var,arkadaşlarımız var,aşık oluyoruz ve sevgilimiz oluyor kısacası toplumsal bir döngü içerisinde yaşıyoruz ama unuttuğumuz şu: hepimiz bir nebze yalnızız.

  peki yalnızlık nedir? insanın kendi başına kalma haline kısaca yalnızlık diyoruz ve bu durum kiminin korkulu rüyası iken kiminin zaman zaman en büyük arzusu oluyor.bu farkın sebebinin kendine yatırım yapmaktan kaynaklandığını düşünüyorum.

  bir çiçeğe bile bakıp her gün sulayıp emek vererek büyüttüğünüzde en değerli varlıklarınızdan biri haline geliyor yahut yavruyken sokakta bulduğunuz yavru bir kediyi kanatlarınız altına alıp besleyip büyüttüğünüzde sürekli onunla vakit geçirip sevmek istiyorsunuz. demek ki insan kendisine emek vermeli, yatırım yapmalı ki kendisini sevsin, yalnızlığı kendisiyle başbaşa dilediği gibi vakit geçirebilecek değerli anlar olarak görsün.

  ayrıca kendine yatırım yalnızca kitap okumak vb. değildir. kendine yatırım, geleceğe yönelik kariyer planları ve akademik çalışmaları kapsadığı gibi mutlulukla yaptığımız hobilerimizi, fiziksel olarak sağlıklı kalabilmek için yaptığımız aktiviteleri, yaptığımız ahlaki yardımlarımızı ve daha birçok şeyi kapsar.unutulmamalıdır ki kendimize yaptığımız fedakarlık, nankörlükle karşılaşmayacağımıza emin olduğumuz tek fedakarlıktır.

  kendinize yatırım yapmanız ve mutlu olmanız dileğiyle.
 • kendi kendinin spekülatörü olmak.