şükela:  tümü | bugün
  • telefonu rahatsız etmeyin moduna aldım ancak iş yüzünden bunu da sürekli yapamıyorum.
    ınsanlarla konuşmak artık işkence gibi geliyor. annemle bile kısa konuşmalar yapıyorum. dert dinleyecek mecalim kalmadı. zamanında güzel kararlar almışım. fark ediyorum yeni yeni.
    takip edilmek hiç hoşuma gitmiyor.
    kendimi çıplak hissediyorum.
    derdimi anlatacağım sıfır kişi var hayatımda. artık günlüğüme bile yazmıyorum. yazamıyorum.
    gencim ama vaktim yok, gücüm gün sonuna yetişmiyor. mesela yazılacak, imzalanacak, okunacak tonla şeyim var iş olarak. gücüm kalmadı. buraya bir şeyler karalıyorum ki içimdeki öfke biraz olsun azalsın.
    sokakta gene ağladım bugün. karşıdan karşıya geçerken tek isteğim bir arabanın altında kalıp kim vurduya gitmek. biliyorum bir gün buna bir son vereceğim. ben sadece kendini kandıran birisiyim. mutlu olduğuna dair kendine yalanlar söyleyen. ötesi de yok zaten. uzun zamandır çorbamda bir şeyler eksik. unutamadığım bir tat. özleniyor bir de. fakat ulaşılamayan bir konumda. aranıp bulunamayan. tat yok işte.

kendimi daha çok kandırmak, ikna etmek istiyorum: ihtiyacın yok.
    bağımlılıktan öyle kolay kurtulamıyorsun.

başka bir bağımlılık kazanmayı denedim. yıllardır deniyorum. olmuyor haliyle. kimseyi kimsenin yerine koyamazsın. kayıp olan kayıptır.
    hep bu mu olacak?
    birazı geçecek ama birazı hep kalacak.
    hiç rahat vermeyecek. rolüme kendimi kaptırmış giderken bile hep aklımda olacak.

böyle yazınca bildiğin az sonra intihar edecek havasına büründüm ancak gerçek hayatta yüzde sürekli bir gülümseme. ha gayret bu sefer olacak gibi bir düşünce, umut.

bir bok var gibi modern insanın en büyük problemi diye bkz verip başlığı yönlendiriyorsunuz. size ne ya buraya yazmak istiyorsam size ne!!!
  • kafayı yemekle sonuçlanır.

insan en azından haftada bir günü sadece kendine ayırmalı. o gün canı ne istiyorsa, nerede olmak ne yapmak istiyorsa onu yapmalı bence. saçma bir şeyler bile olsa bunu yapmalı.

sinema, tiyatro, konser, alışveriş, boş boş gezmek, yeni bir şehre gitmek, şarap içmek, kahve içmek, evde bütün gün yatakta bir şeyler seyretmek, yazmak çizmek, kuaföre gitmek, çocuk parkına gidip çocuklarla oynamak, huzurevine gitmek, maça gitmek.. vs

her ne yapıyorsa da kendi başına yapmalı tabi, asıl o zaman bunun adı kendine zaman ayırmak oluyor.

ve gerçekten ruha iyi geliyor.

kendine zaman ayırabilmek büyük zenginlik. çok büyük fedakarlık aynı zamanda, insanın kendi için yaptığı.