• klasik bir jehan barbur şarkısı gibi başlayıp sinan kaynakçı'nın sesini duyduğum an kavak yelleri izliyor hissine kapılmama sebep olan şarkı.
    söz müzik gayet güzel olmuş ama keşke pinhani ile kavak yelleri bu kadar özdeşleşmeseydi be..

sözleri şöyle:

biraz uzaklaşınca, anlaşılır eksikler
    biraz yakınlaşınca, görülür fazlalıklar
    uzun süre koşunca, unutulur boşluklar
    bir an bile durunca, hatırlanır yokluklar
    bir durup dinlenme zamanı
    bu yaz
    oturup düşünme anları
    bu sabah
    süzülen uçurtma günleri
    gökyüzü
    serilip yok olma mevsimi
    bu örtü
    aşık olmak lazım
    bir bilene
    anlatmak lazım
    sonsuz dehlizlere
    aşık olmak lazım
    bir güzele
    yıpranmak lazım
    hayat bu öğrenmekle
    bir düşün kendinle
    nerede en son
    yürüdün içinde
    huzurun şehrinde
  • --- ana tema ---

biraz uzaklaşınca, anlaşılır eksikler
    biraz yakınlaşınca, görülür fazlalıklar

--- ana tema ---

resmen dinlediğimde ulan aynı benim gibi düşünebilenler de varmış hissi uyandıran masalımsı.

uzaktayken eksik sandığın,sana eksik hissettirenin yakınlaşınca aslında bir yalandan ibaret olduğunu anlaman, yıkılman ama yıkılmandan da güç alman. bütün bunların hepsini çok kısa bir zaman diliminde yaşaman. ne kadar yıprandığını gören arkadaşlarının da sana moral vermek amacıyla "kendine zaman vermelisin." demesi...

kendine zaman vermek ne işe yarar bilmiyorum sözlük ama kendine zaman verirken yeni başlangıçlara hazırlanmak daha mantıklı geliyor bana.

sözler güzel, anlamlı. dinleyin, dinletin.
  • yaza serdar ortaç, demet akalın, gülşen...vb. akımından uzak girmek isteyenler için, tadımlık, huzurluk düet.
    evet, aşık olmak lâzım...
  • insanın bir durup düşünmesini, kendi içinde bir yolculuk yapmasını sağlayan huzurlu şarkı.

bugün bir arkadaşım dinletti sen seversin diyerek. nasıl sevmem sinan kaynakçı eşlik etmiş, sevilmez mi, daha dinlemeden sevdim hem de.

evet, bir durup dinlenme zamanı bu yaz. bir de aşık olmak lazım hem de bir bilene, sonra da anlatmak lazım sonsuz dehlizlere.
  • gereksiz bülen tortaçgil ekolünün devamı bok gibi bir şarkı daha.

arkada yumuşak bir melodi olsun, derin gibi manalı gibi sözleri verelim. klipte kediyi de istihdam ettik mi devamı gelir zaten dimi?

mutlu melankolik sevdalı naif pencere önü çiçekleri çevirir çevirir dinler ne de olsa

suni huzur ne kolay ulaşılan bir şey amk. pet şişe kemirsen bile geliyor
  • şair burada, "sakin" demek istemiş. iyi de, hiç öyle olmuyor ki. şiir de böyle bir şey biraz da... "bak; yaşadım, salıyorum ortalığa, sen üstüne alınma." demek gibi...

nasıl unutuyorduk? entry silmek gibi kolay bir yolu yok mu bunun. bilen söylesin, sıkıntı var diyorum.
  • geceye anlam katan şarkı. çıktı çıkalı adamakıllı dinleyemedim. bu geceye nasipmiş. çok da iyi oldu. iki çok sevdiğim insanın güzel sesinden hayata dair naif sözler...daha ne istenir? dinleyiniz
  • içten,samimi ve kaliteli bir şarkı.
  • oldukça güzel naif, insanın yüregini hafiften burkan bir şarkı.
  • müzik keyifli ancak sözleri çelişkili, ana fikir anlaşılmıyor.. bi burukluk var evet ama..
hesabın var mı? giriş yap