şükela:  tümü | bugün
 • ankara sitelerde 11 kişi tarafından 10 yıl boyunca gerçekleştirilen canım memleketime has dolandırıcılık hikayesi.kendilerini hz.isa,hz.muhammed,hz.ibrahim,veysel karani ve de allah olarak tanıtan kişiler siteler esnafını 10 yılda 2,5 trilyon dolandırmıstır.
  türk halkının din konusundaki saflığını ve bilinçsizligini bir kez daha gösteren;insana diyecek kelime bırakmayan olay...

  http://www.hurriyet.com.tr/…ndem/3896235.asp?gid=71
 • şaka gibi bir olaydır. kendini allah olarak tanıtan kişinin cep telefonunda bir ayarlama yaparak adamı mekke'den arıyormuş gibi göstermesi ve sonra da "söyle kulum hangi peygamberimi istersin, onu göndereyim" diye sorması olaya apayrı bir boyut katmıştır.

  devamı için:
  http://www.milliyet.com.tr/…/02/06/son/sontur32.asp
 • tarihte hallac i mansur da kendisini tanri ile bir tutmuştu, ama onun amacı farklıydı. nitekim onu anlamayıp öldürdüler... şimdi ise adamın biri aynı taktikle 2.5 trilyon yapıyor... anlaşılan devir değişmiş. hatta 180 derece kadar değişmiş... kutuplar bile yer değiştirmiş olabilir...

  edit : haklı uyarı üzerine ekliyorum; hallac i mansur'un kendisini tanrı ile bir tutmasından anlamamız gereken, insanın tanrının yeryüzündeki yansıması olduğudur. tanrı'nın insan kadar kusurlu veya insanın tanrı kadar kusursuz olduğu filan değildir. hayır mansur gibi keleğe gelmeyelim laf anlatacağız diye... bunun yobazı var, hıncalı var...
 • allahin salagi ni bulmadan yapılamayacak bir eylemdir.
 • takdire şayandır.bu yalanı yiyecek birini bulup dolandırabilene helal olsun denmelidir,alnından öpülmelidir.
 • 11 yıl sürebilmiş olan trajikomik dolandırı.. dahası dolandırıcı da en sonunda söylediği yalanlara inanarak bunalıma girmiştir..
 • dolandıranların "sana kimi istiyorsan göndereyim. söyle hangi peygamberimi istersin?" diyerek köşe kenar kebapçısı muamelesi yapıp işi yine de taşağa saramadıklarının beni baya şaşırttığı olay. abicim hani türkiye'de mizah duygusu gelişmişti, hani şark kurnazlığımız dünyanın hayranlığını kazanmıştı. nerde lan onu bunu yemeyen anadolu çocuğu? göçmüş gitmişler, o olmuş.

  ayrıca teknolojik düzenekle mekke'den arıyormuş intibasını yaratabilecek kadar beceri sahibi olup adam olamamak var. ama her toplum hakettiği dolandırıcı tarafından ayakta sikilir. buyrun.
 • (bkz: oha)
  (bkz: ohaa)
  (bkz: bürsst)
 • ancak memleketimde olabilecek şaka gibi bir olay.

  -----
  vatandaşların dini duygularını kullanan ve kendilerini allah ve peygamber olarak tanıtan 11 kişi piyasayı yaklaşık 2.5 trilyon lira dolandırdı.
  gözaltına alınan 11 kişi adliyeye çıkartıldı.

  haber detayları: http://www.ntvmsnbc.com/news/360292.asp
 • alan kodu olarak mekke'nin kullanilmasi da ilgincmis. millet allah'i mekke'de oturuyor zannediyor heralde? peygamber orda halbuki. iste hep cehalet, hep bilgisizlik