şükela:  tümü | bugün
  • genelde kendini doğru dürüst anlayamayan insanın anlayamadığı o şeyi başkalarına anlatmaya kalktığında yaşadığı durumdur. en kötüsü de kendini yanlış anlamasıdır bu insanın.
    (bkz: feci)
  • kisinin kekeme olmasi halinde, bunun bir durum degil; sadece rutin olarak anilacagi gecici kizarma durumu
  • bazen kendinizi anlatamadığınız insan en yakınınızdaki insan olur. niye insan en yakınındakine kendini anlatamaz bilmiyorum ama belki de en yakın olduğu için anlatmadan anlaşılmayı beklediğinizden!
  • sizden beklenmeyen birşey yaptığınızda karşınızdakinin sizi anlamayacağını bildiğiniz için debelene debelene yapmaya çalıştğınız ve başınıza gelen şeydir. haklıdır anlamamakda. belki siz bile kendinizi anlamıyorsunuzdur. belkide anlatmaya çalıştığınız şey sizinde ilk defa başınıza geliyordur, anlatmak dahada zorlaşır. kendinizide haklı görmüyor olabilirsiniz. ve hatta kendini anlatamamak bile anlatılamaz bişey olmuştur. acı verir.
  • kendini anlatmaya çalışmakla başlayan hatalar zincirinin bir parçası.
  • yanlış anlaşılmayı beraberinde getiren üzücü durum.
  • kendini anlamamaktan kaynaklaniyor olabilecegi gibi ne anlatirsan anlat karsindakinin anladigi kadarsin sozu geregince gerceklesen bir sikinti olabilir, dert demedim bakin, sikinti dedim, ehemmiyet arz etmez sandigimiz kadar, su akar yolunu bulur, omur kafayi tasa vurmakla, hayiflanmakla gezmez.off bezgin bekir mode on soyletmeyin beni daha..
  • ınsan kendı tabıatındakı bazı seylerı anlatma ıhtıyacı hıssetmedıgı veya geregı duymadıgı ıcın afallar, ıkılemde kalır. boyle bısı anlatılmaz ki, anlamıs olması lazımdı derken, dıger yandan sectıgı kelımelerle cumleyı kurar. bu celıskı cumlelere golge dusurur malasef. karsı taraf sızı bos dınlemeye basladımı gozlerı donuk bakar, egerki anlatırken donuk bakan bırı goruyorsanız caktırmadan kapanışa geçiniz hesabı ısteyınız zıra kürekçi çok bu hayatta hele ki boşa çekenleri. gelin sizde onlardan bırı olmayın.
  • çeşitli sitelerde "kendinizi kısaca anlatınız/tarif ediniz" alanlarını boş bırakıp direk siteye üye olarak devam edenlerin yaşadığı sorun. bazen de 'ben anlatılmam yaşanırım' gibi savunmalarla bu ifade etme özrünü saklamaya çalışanlar da olabilir.