şükela:  tümü | bugün
  • aptal gibi hissettireni özlediğiniz anda aptallığınızın bir kere daha farkında olmanıza yol açandır. sonra geçer.
  • şu fotoğrafa bakıp 15-20 saniye boyunca gariplik aramamı örnek verebileceğim durum.
    (bkz: allahım bu dünyaya ben niye geldim)
    aile de pek sevimliymiş bu arada. allah mesut etsin, amin.
  • zeki ama hırssız olanların sıkça içine düştüğü durum. nasılsa bir deli kendisine asla 'ben deli miyim' diye sormazsa gerçek bir aptal da kendisine asla 'ben aptal mıyım' diye sormamaktadır. çok örneği var, lütfen.

evet kendimi tam bir aptal gibi hissediyorum. bütün boş vaktimi zihnimi çalıştırmama gerek olmayacak ne kadar şey varsa onlara harcıyorum. düşünmek istemiyorum. kitap okumaktan kaçıyorum, mesleki anlamda okuma yapmaktan da kaçıyorum, kendimi geliştirmek adına yapabileceğim her ne varsa hepsinden kaçıyorum. değil sinema filmi, dizi izlemekten bile kaçıyorum. üretmekten de yaratmaktan kaçıyorum. kaçtığım için kendimi aptal gibi hissediyorum. saydıklarımı yapamayanlar ve hiç yapamayacak olanlar zaten aptalların ta kendisi. tam olarak onlar gibi davranmaya çalıştığım için kendimi tam olarak onlar gibi hissediyorum. ama onlar kendilerini böyle hissetmiyor. hatta nice aptal, sahip oldukları amansız hırs sayesinde sanki benden daha az aptalmış gibi hissedebiliyor.

duruyorum. durmanın da bir anlamı olmalı.
  • güvenmenin olası sonucudur.
  • kendini bişeylere veya birine kaptırmak, kaptırdığın şeye inanmak gafletinde bulunulduğunda gerçekle yüzleşme vakti geldiğinde de kişinin içinde bulunması muhtemel durum.
  • "napıyorum ben yaa?" diye sormak ve cevap bulamamak durumunda olan sey
  • yapılan aptallığı sahiplenemeyip hissiyatı başkası üzerinden ifade etme hali.hepimiz aptalız. kimimiz zaman zaman kimimiz her zaman.
  • kisinin aptal olmadiginin gostergesidir. ve fakat sanmayiniz ki kisinin superzekali oldugunun gostergesidir. degildir, yaniltici.
  • çok isterdim tamam mı, sevmekle özdeşleşmesin.. sevmekle, inanmakla, güvenmekle, sevgili ile.. bir kere ya bir kere hayatımda birini sevdiğim için olmasındı böyle, birisine inandığım için olmasındı bu, ne olur..

-hep mi olur?

sevmeye de sikilmeye de doyamadık azizim..