şükela:  tümü | bugün
 • ülkemiz tatlı su muhaliflerinin müzmin hastalığı. koskoca profesörler bilmiyor uzmanlar bilmiyor bizim soloş biliyor.

  adamların elinde bilgi var belge var veri var ona göre karar veriyorlar.
 • türkiye de herkes her şeyi bildiği için şaşırtıcı olmayan tuhaflıklar.
 • bilim kurulu toplantısı sonrası uzun adam çıkıp önlem olarak yaşlılara kolonya dağıtacağız, dua ile bu günleri atlatacağız açıklaması yaparsa, insanlar haklı olarak bilim kurulundakilerden daha akıllı olduğunu düşünür.
 • bilim kurulunda o kadar insan var ve açık acik çıkıp sokağa çıkma yasağı kararı tavsiye edemiyorsa olması gereken hadise..

  dünyanın en gelişmiş devletleri olan ingiltere, fransa vs gibi avrupa ülkeleri mal oldukları için sokağa çıkma yasağı ilan ediyorlar ama bir bizimkiler akıllı o yüzden ilan etmiyorlar..

  o kadar bilim adamısınız, şu anda tek çözümün sokağa çıkma yasağı ilan edilip herkesin karantinaya alınarak virüsün yayılmasınin böyle engellenebilecegini düşünemiyorsaniz, kusura bakmayın da çöpe atın o diplomalarınızi..

  haa senin kararıni ciddiye almıyorlar mi?

  çık açıklama yap, biz buna karar verdik ama devlet uygulamıyor diye.. bundan 20-30 yıl sonraki, "sizin yüzünüzden o kadar insan öldü" gibi tepkilere sen ve torunlarına maruz kalmasın..
 • bu virüsün yeni olması nedeniyle eldeki bilgilerin sürekli değişmesinden ve birbiriyle çelişen bilgiler gelmesindendir:

  bilim kurulu başkanı ateş kara:

  "bir süre kapı arkasında bekletin" bilim kurulu üyesi prof. dr. ateş kara, "nesnelerin üzerindeki bu tür virüsler en ideal şartlarda bile 1 saat sonra yarı yarıya düşünüyor. yaklaşık 2.5 saat sonra bulaşabilecek virüs miktarı kalmıyor. evden aldığımız şeyleri kapının arkasına bekletirsek, sorun yaşamayız" ifadelerini kullandı.

  "dış ortamda yaşaması çok zor" prof. dr. mesut yılmaz ise şu ifadelere yer verdi:

  "korona virüs zarflı virüslerden bir tanesi yani dış ortama son derece dayanıksız, kolay ve hızla ölen bir virüs. paketlerden bulaşması söz konusu değildir".

  (bkz: https://www.google.com/…nlar-uyardi/haber-1405765-m)

  sonra yeni haber geliyor:

  "corona virüsün yüzeylerde 17 gün yaşadığı ortaya çıktı
  abd hastalıkları kontrol ve önleme merkezi (cdc), yeni tip koronavirüsün (kovid-19) yüzeylerde, daha önce açıklanandan çok daha uzun süre yaşayabildiğine dikkati çekerek japonya ve california'daki yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığını bildirdi."

  (bkz: https://www.google.com/…n-yasadigi-ortaya-cikti/amp)

  işte bu yüzden de bilim adamlarına güveniyor, ama önlemimizi kendimizce alıyoruz.
 • televizyonlarda, askeri, futbol, siyaset, ekonomi ile ilgili tüm konularda aynı yorumcuların boy göstermesine benzettiğim olaydır. vatandaş herşeyin en iyisini bilir elbette! sokağa çıkma yasağına da o vatandaş karar verir, maç kadorusu da yazar, twitter'dan trump'ı istifaya davet eder (amerika'nın siyasetine de hakimdir tabiki), mars'a gönderilen aracın lastiklerini beğenmez, elon musk'ı itin götüne sokar... bu liste uzar gider, bilim kurulunu siktir edin! vatandaş her şeyin en iyisini bilir!
 • bilim kurulundan hangi faydalı bilgiler çıktığını da açıklasanız da biz de övsek hepsini. bugün a dediklerine yarın b diyorlar. ara ara c dedikleri de oluyor. insanların kafalarını bulandırmaktan başka bir işe yaradıkları yok. adı üstünde bilim. biraz net bilgiler verin.

  göt korkusundan sokağa çıkma yasağı tavsiyesi bile veremeyen sünepeleri övüp durmayın. bir konuda bilgi sahibi olmak ayrı şey, ağzından çıkan sözler ayrı şey.
 • bel fıtığını oto tamircide rot balans ayarı ile düzelten (düzelttiğini sanan) kişiyle aynı kafa
 • şu gibi ifadeler bilimle bağdaşmadığından olabilir mi acaba?

  (bkz: https://mobile.twitter.com/…242941827642204163?s=12)