• eksi sozluk'te 18 yas alti olup da oss kasmayan*, internet aleminde tiri viri yapan* suserler grubu.
  • benim şefim olur kendisi.

eğitimi benden daha yetersiz, zekası yetersiz ve kendini göstermek için seçtiği yol: benim işimi karalamak ve beni yanlış yönlendirip, sonra da müdüre, ben öyle demedim, öyle yapmış diyerek şikayet + yalan söylemek.
    daha adi bi insan tanımadım.
  • kendini bildiğini zannedip aslında kendi egosunun işine geldiği gibi yarattığı dünyada mutlu mesut yaşayan ve zaman zaman yine kendini bilmezlikten kaynaklanan, şişmiş egonun sonucu oluşan şımarık ya da çok bilmiş tavırlarla oldukça komik durumlara düşüp çevrenin dalga konusu olabilen, * en kötüsü de tüm olumsuzlukları etrafında zannedip çevresindekileri küçümserken aslında kendi çevresinde gördüklerinin kendi yansıması olduğunu bile farkedemeyecek kadar kendinden bihaber insan evladı. aslında etrafındaki insanları eleştirdiği konuların aynısını kendisi defalarca yapmıştır, üstüne üstlük eleştirileri tamamen kendi senaryosudur ve senaryonun da bir o kadar kendi gerçek yapısını yansıtmasıyla "kişi karşısındakini kendi gibi bilir." sözünü doğrular adeta; insanın ve tabiatiyle kendinin bu yönünden bihaber, kendinden bihaber olduğu için insanı doğru algılamaktan,anlamaktan ve anlamanın sonucu oluşan anlayıştan yoksun kısacası kırıcı olmamak adına kurulan sığ bir arkadaşlık ilişkisinden öteye geçilemiyecek insanlardır.
    ya da çocuk yetişkin ilişkisinde olduğu gibi size bir şey katmasını beklemeden karşı tarafın gelişimi için çabalamak şeklinde uğraşmak isteyen olabilir ama çocuklarda sağlıksız ego sonucu oluşan aşılamaz duvarlar yoktur, hatta erken dönemlerde -yani ebeveynlerin çocuğun sağlıklı tepkilerini kendi sağlıksız dünyalarına göre biçimlendirmeden önceki dönem- aldıkları ve reddettikleriyle bizim için bile çok daha eğitici olabilir çocuklar. velhasıl bu insanlara laf anlatmak çocuklara laf anlatmaktan emin olun çok daha zor.
    *gerçi küçümsemesinin bir uzantısı olarak insanlarla dalga geçtiği için durup dururken dalga geçtiklerine üzülsem de bu insanlara yapılana üzülemiyorum. ama hayat yıllar sonra bu tip insanların önemsendiği ortamları da bana gösterdi malesef.
  • kendini 10 sanarken aslında 1 olan insandır. bu tür insanlar kendilerini herşeyin üstünde görürler ama genelde bir şeylerin ortasında debelenirler.
    kendini bilmek önemli bir erdemdir. gerisi peşinden gelir.
  • dokuzuncu nesil caylak.
  • bana kalırsa bir hakaret değildir.

bir insan kendini ne kadar bilebilir ki?
  • ["ben kendimi bile bilmez*, tanımazken, artık başkasının işleri hakkında nasıl kıyaslar yapar, başkasını nasıl tanıyabilirim?" dedi rabia.] feridüddin attar - mantıku't-tayr

(ilk giri tarihi: 29.9.2017)

(bkz: kendini kaybetmek)
    (bkz: aynasız)
  • sevdiğim kız bana doğum günümde hediye verirken demişdi. ağır hakaretdir
  • hadsiz, basit, farkindaliktan yoksun. (bkz: uzun yasar bunlar).
hesabın var mı? giriş yap