şükela:  tümü | bugün
 • bu tip erkekler genellikle herhangi bir dişinin * * * * peşinde köpek olduktan sonra bir şekilde o dişiyi elde etmekten kaynaklanan özgüvene dayanarak dişi kişinin yine ona vermiş olduğu değer sayesinde adamdan sayıldığının farkında olmayarak göt kalkmasından muzdarip olmuş erkektir. bir kaç dişi elde edince istatistiki analizlerin sonuçlarına dayanarak veya geliştirdiği taktiklere de güvenerek "bana karı mı yok ?" moduna iyice girer. bu aşamadan sonra genellikle her kuyruk sallayan ya da sallamasa bile "taş gibi hatun" tanımına giren bir başka dişinin peşine gitmek adına bir önceki ilişki ya da ilişkilerini muhtemelen karaktersizce bitirirken kendini temize çıkarmak adına veya vicdani rahattlık amacıyla "yok kadınlar şöyle ondan dolayı benim yaptığım doğal" gibi cümleler kullanarak anlamsızca bıdı bıdı yaparlar. ilişkilerde önemli olan bireylerin öncelikleriyse ve o bireylerin öncelikleri farklıysa hiç bir erkek ya da kadın birbirinin beklentileri yüzünden birbirini suçlama yolunu seçmemelidir. sadece dürüstçe nasıl insanlar olduğunu ortaya koyan kişiler bunu yapabilir ama sevginin, aşkın öznesi zaten bütün olabilmek ve olduğu haliyle sevmekten geçer. kişi özveride bulunduğunu düşündüğü biri lişkide sadece almaya dayanan bencil bir sömürgendir. bu tip ilişkilerde aşk-sevgi aramak yerine süleyman'ın hazinesi aransa daha mantıklı olur. hayatta en büyük günah kibirdir diyen birileri var, bu söze itibar etmek pek mümkün değil ama bencil, kendini beğenmiş üstelik de aptal bir insanın verdiği rahatsızlıklar gerçekten kayda değer. erkek sürekli kadınlarla sevişmeyi düşünmesini normal karşılayıp ben avcıyım yok doğa böyle diye düşünmeye devam ederse hayvan olmayı aşması pek mümkün gözükmemektedir. bir de elbette "mezarlıklar vazgeçilmez insanlarla doludur".
 • (bkz: erkek kuma)
 • bu tiplere karşı verilecek en iyi ders aşık olsanız bile onları umursamamaktır. herkes kendine göre özeldir ama kimse vazgeçilmez değildir. en unutulmayacak denilenlerin bile gün gelip unutulduğu dünyada kendini bulunmaz hint kumaşı sanan erkek bir süre o saltanatını sürse de bu tavırları sayesinde yalnız kalacaktır.
 • en yakın zamanda psikiyatriste görünmesi gereken erkektir. şimdi ben şey yapmış gibi olmayayım da şizofrenik bir durum falan da olabilir. hatta muhtemelen ileri derecede bir durumdur. kendini köpek sanan adamı duymuştum ama kumaş da iyimiş...
 • kendi sonunu hazırlayan erkektir.
  usul usul, sesiz sedasız bitiriverir kendini. hem de kendine en inandığı anda belki de.
  önceleri karşısında duran çabalar bitmesin diye. hatta egosuna tavan üstü tavan kat yaptırır, bulunmaz olduğuna iyice inandırır. o erkeğe verdiği değeri az bulur, kendi değerini sıfıra yaklaştırır. kendinden alır ona verir, hint kumaşına inciler diktirsin diye.
  bir gün gelir, bir gün gelir... bulunmaz hint kumaşı aynada kendini görüverir. o zamana kadar kendini onu sevenin, ona değer verenin gözüyle görmüştür.
  iş ki o erkek aynaya kendi gözleriyle bakmayı erken başarabilsin. değer vereni yorup kaybetmeden...
 • benim türüm bayılır kafayı taktığı adamları tanrılaştırmaya. adamların en güdüğü, en tipsizi bile kendini bulunmaz hint kumaşı zannedinceye kadar yıkanır cilalanır cinsimin gerzek üyeleri tarafından (bu arada "benim babam toyota gibi adam" reklamı dönüyor yine tv'de; ekrandaki veledin babasına yaptığı bu yakıştırmayı bir anlayan varsa beri gelip bana da anlatsın! izninizle kendisine buradan bir de seslenmek isterim: piç kurusu! hatta ayça şen'in deyimiyle pij kurusu!!!). nerede kalmıştım... hah,

  haliyle adamlar bir süreden sonra bir allame-i cihan olur, efenim bir toyota corolla olur, dahacığıma söyliyim bir bired pit-ismail yk kırmasına dönüşür. işte o vakit çok severim ben o adamları. çünkü bu kerataların o havalara girmiş halini dışarından izlemek eğlencelerin en büyüğüdür. kanımca erkeklerin yegane safiyane duygular besleyebildikleri an da yine kendileriyle ilgili bu şahane yanılgılara düştükleri andır. siz diyin çocuk saflığı ben diyim toyota naifliği.
 • en az kendini bulunmaz hint kumaşı sanan kadın kadar yanılgı içinde olan ama kanımca günümüzde söz konusu kadınlara nazaran daha fazla sayıda bulunan, elini nereye atsan birine çarptığın saçma tipler. özgüvenli olmak gibi gayet güzel bir özelliği fazla dozda almış; özellikle ıssız adam filminden sonra bolca türemişlerdir. kadınları siklememeyi meziyet sanırlar. halbusem kafalarının almadığı şey şudur ki, kadınlar da herşey den önce sen ve diğer erkek arkadaşların gibin insandır. ve salt kadın olduklarından dolayı farklı bir muameleyi hak etmezler.
  edit: "tekme vurdum eki eki" modeli erkekleri hesaba katmadan yazmışım. bak "tekme atmak" derken bile bir hintlik var kumaşında hocam. karşı cinsi "reddetmek" hint kumaşlığı değildir. tabii bir şeydir. bkz tdk'ya: reddetmek: verilen veya yapılması istenen bir şeyi kabul etmemek, geri çevirmek. herhangi bir hintlik yok. tekme için ise şöyle bir tanım dahi var "hayvanın art ayağıyla vurması, çifte". bilmem anlatabildim mi..
 • kesinlikle hint olmayan erkektir.