şükela:  tümü | bugün
 • senin sevginle dalga gecen, sana takıntılı zavallı asık muamelesi ceken, seni anlamaktan fersah fersah uzak, sen en saf yuzunu alıp ona gitmisken seni cakallıkla suclayan, yerkurede anlasmak icin tek dil kalsa onun gene senle aynı dili konusamayacagı birini sevmektir.
  yok oyle bir dunya...
 • kendini degersiz hissetmeyi sevmektir aslinda cok zaman..
 • a - oo! sanırım bir kez başıma geldi.

  bence bu insanın kendine saygısızlık yaptığı bir tutsaklık. süslü bir deyiş mi kullandım? aslında hayır. her kelimemin arkasındayım.
  bir insan sana kendini değersiz hissettiriyorsa -ki kimsenin böyle bir şeye hakkı yoktur- ve sen de buna izin veriyorsan, kendine saygısızlık yapıyorsun demektir. ve seni burda tutan şey de ona olan aşkın olduğundan bu da bir tutsaklıktır. güzel ve acıdır. uzaklaşmaya cesaretin var mı?

  var mı uzaklaşmaya niyetin?
 • mümkündür. genellikle aile sevgisini yaşayamamış bünyelerde görülür. gerçek sevgi ile diğer duyguları/güdüleri karıştıran bu minikler büyüdüklerinde içsel bir çatışma yaşar durur. başta sevildiğini zanneder. gösterilen tepkinin bir sevgi göstergesi olduğuna inanılır. o kişi ne dese yapmaya çalışır ki sevgi görebilsin.
  gittiğim okullardan birinde bir müdürle yaptığım görüşmede içim parçalanmıştı. sürekli sokakta gezen tiplerle görüşen kız öğrencileri yakın takibe almışlar. rehberlik hocası kızlarda bir tuhaflık farkedince özel olarak görüşüyor. bakıyor ki çocukları kolları, sırtı falan mosmor. baba dövüyormuş çocuklarını. çocuklar da biraz ilgi gösteren sokakta takılan gençlerle görüşmek için okuldan kaçıyor.
  eğer kendini değersiz hissettiren biri ile beraberim diyorsan, neden hala çıkıp gidemiyorsun? kendini öyle hapsetmişsin ki etrafını göremiyorsun. demek ki vadesi var bu işin. dolma noktan gelmemiş henüz. hani deriz ya burama kadar geldi diye. senin daha gelmemiş. eğer o gücü bulabilirsen, iç sesine kulak ver ve seni rahatsız eden kişiden uzaklaş. artık şu ayrımı yapabilmelisin. senin yararına, iyiliğine mi bunca kötü söze maruz kalıyorsun yoksa keyfi olarak mı?
 • (bkz: bdsm)
 • aslında hikaye karısık oluyor.
  o seni once cok degerli hissettiriyor, sonra da cok degersiz hissettiriyor.
  sen de eski hukukumuzu yeniden yaratacagım diye azmediyorsun. ama eski hukuk bir daha asla canlanmıyor. cunku o senin onun seni asagılamasına, horlamasına, kendinden uzaga itmesine ragmen ısrarla senin onu sevdigini gordu. artık bir daha saygı duyamaz sana.
  dahası sana tum bunları yapmakta beis gormeyen birini eskisi gibi sen gercekten sevebilir misin?
  sanmıyorum.
 • sorun onun size kotu davranması degildir sorun bu davranısı kabul etmenizdir.
  karsınızdakine kızmayın.
  buna musade eden sizsiniz cunku.
  bir problem var sizde. ozsaygı eksikligi, bagımlı kisilik bozuklugu vs vs.
  kendinizi duzeltirseniz bu sorun ortadan kalkar.
 • asil mutluluk gercekten insanin kendi icinde .baskalariyla gelen mutluluklar basklariyla gidiyor malesef.o kadar cok kiymet veriyoruz ki kendize kalmiyor.
 • 'kes, at'' programının olmamasından kaynaklı bu durum. hayır illa filmin sonunu görecek ezik ezik ezilecek sonun da kendi külünden yeniden doğacak o zamanı niye boşa harcar bilmem.kes at gelsin yenisi kardeşim hayat çok kısa küt diye gitme ihtimalini araştır bak o daha eğlenceli.