şükela:  tümü | bugün
37 entry daha
  • oluyor öyle şeyler... yanlış olduğunu biliyorsun ama kurtulamıyorsun.

ama size bir sır vereyim, illaki kurtuluyorsunuz bir süre sonra. ya zaman galip geliyor ya yeni birisi karşınıza çıkıyor.

sonra arada sırada dönüp bir miktar acıma, bir miktar kızgınlık ile hatırlıyorsunuz o günleri.
  • hoşgeldin arkadaş. hassas isen biraz boku yedin. ama geçiyor,kendi değerini başkalarının sevgisine bağlamamayı öğrendiğinde... biraz zorlu bir yol ama geçiyor.
  • mutluluk nedir diye sorsalar, önce bulup sonradan kaybettiğin pahalı bir oyuncak derim.

insan nedir diye sorsalar, o oyuncağı önce buldurup, sonra kaybettiren varlık derim.

aşk nedir diye sorsalar, en adi oyuncağı en pahalı edip, lükse müptela eden bir illet derim.

huzur nedir diye sorsalar, oyuncaksız bir hayat derim, kaybedecek şeyi olanın huzuru olmaz çünkü.
  • o boku da yedim zamanında çok şükür kurtuldum. kendinize yapacağınız en büyük iyilik o takıntıyı bitirmek olacaktır var gücünüzle uğraşın
  • asıl kendi kendini değersiz gördüğünün göstergesidir. kendini, seni değersiz hissettiren birine layık bulup, bunu hak ettiğini, bundan daha iyisini yapamayacağını düşünmektir.

bunu yapan kişilere kendileriyle ne dertleri varsa çözüp barışmalarını, kendilerini sevmelerini tavsiye ediyorum. siz kendinizi sevip, değer vermezseniz, karşınızdaki hiç vermez. emin olun bunu dışarıdan sezmek çok kolay ve emin olun bunu sezen kötü niyetli kişiler için çok kolay hedefsiniz.

herkes aşk hayatında kendisini evrendeki en değerli varlıkmış gibi hissettiren bir partnerle beraber olmalı. bunun altını kendinize layık görmeyin.
  • yanlıştır. vazgeçin o yoldan. kendinize en azından saygınız kalmalı. size bagiran, çağıran, hakaret eden, ilgi göstermeyen, sizi sevmeyen ya da döver gibi sevenlerden uzak durun.
  • bunun kitabı var.
    milan kundera, varolmanın dayanılmaz hafifliği
  • ne kadar narsist varsa gidip sevgili oluyorsunuz. sonra burada başlık açıp ağlıyorsunuz. ne meraklısınız celladınıza aşık olmaya.
3 entry daha