şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendini ya da icinde bulundugu toplumu oldugundan buyuk, onemli gormek.. bunu yapan insanlari tuhaf bir paranoya icinde; cevredeki her konu$ma onun duyacagi bicimde ve onu ima ederek yapiliyormu$, soyledigi her soz herkes tarafindan kayitlara geciriliyor ve uzerinde du$unuluyormu$ varsayarken gorebilirsiniz.

  bir de bunun koca bir ulusca yapilani vardir ki orhan pamuk un nobel almasi olayinda iyice ya$adik. isvec'in dunyaya malolmu$ bir gelenegini kendilerinden maddi ve manevi uzak bir ulusa kar$i siyasi hamle olsun diye bozdugunu du$undu halkimizin ciddi bir kismi.

  fatih terim, alakasiz tepeden inme bir yonetici, ayrilik karari aldiginda onsuz hayatinizin mahvolacagina kararli sevgili.. uzar gider..
 • yan etkisi yavşaklık olarak gelir bunun.
  kendini fazla ciddiye alanlar gevşedikleri anlarda çoğu zaman samimi değil, laubalidirler, önde koşanlarıdır.
 • 3 alternatifi olur genellikle

  1. kazığın en ince ve sivri olan kısmını yani uc diye adlandırdığımız bölmesini poposuna sığacak şekilde kendinde hissetmemiştir.

  2. çok fazla hissettiği için bu uc kısmı, yaşamdan böyle düşünerek öc almaya yönelmiştir.

  3. orantılı olarak iki durumu da yaşadığı halde, tiyniyeti , hasta ruhlu oluşu, sosyal statüsü, uygulayabildiği hiyerarşiyle bu sözü hayatının merkezine alıp da, onunla yatıp kalkmayı, sevişmeyi hatta çocuk yapmayı seçmiştir.
 • bizim cografyanın insanında inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. ondandır ki osuruktan nem kapar, her haltı kişisel algılar, onun/bunun/medyanın gazına daha onlar vermeden geliriz.
 • en yarrak insan ozelligidir. derinligi olmayan, tek gozlu ve at gozluklu hayata bakisi isaret eder. ulan olcek olarak tas parcasinin birinin ustunde galaksinin ucra kosesinde yasiyoruz, 2 tane saglam carpisma yasasak, yakinlarda supernova patlasa yapitlarimizdan hic iz kalmayacak, hala evrenin kendimiz icin yaratildigini falan zannediyoruz. gece vakti guzel gozuksun diye var diger yildizlar, hepsi senin zevkin icin degil mi ?
 • kendini fazla ciddiye alan salakların asla göremediği en büyük sorunlarıdır. iyilik edip göstereyim desen salya akıtırlar üstüne. kirlendiğine değmez dostum. kirlenmek her zaman güzel değildir.
 • kendini vazgeçilmez sanma hastalığı.
  kendine ederinden fazla değer biçme durumu.
  megalomanlık.
  oysa ki kıçımın kenarı...
 • kendine dışarıdan bakmayı beceremeyenlerin en büyük sanrısı.
  komik görünmekten öteye gidilmez.