şükela:  tümü | bugün
 • meslekte yükselmek, toplumda statü sahibi olmak ya da sadece kendi zevklerini tatmin etmek için kişinin yeni bilgilere, becerilere, alışkanlıklara sahip olmak amacıyla yaptığı hareketlerin tümü...

  ayrıca, bu konuda tyler durden da şöyle demiştir: "self improvement is masturbation, self destruction might be the answer"...
 • solak olmayanların sol elle yazı çalışması yapması mesala, sonunda sol elle imzanızı aynı sağ el gibi atarsanız bu konuda gelişiminizi tamamlamış olursunuz... hem sağ hem sol diyorum size.
 • önünüzde duran bilgisayar klavyesine bir bakın ne kadar pis! tuşların içi dolmuş yiyip içtiğiniz şeylerle, arada sırada klavyeyi ters çevirip masaya vuruyorsunuz içindekiler dökülsün diye ama işe yaramıyor. işte bu pis klavyeyi, tuşları yerinden sökerek temizlemek ve sonrada hiç bir yerden kopya çekmeden tekrar eski yerlerine takma çalışması yapmakta kendini geliştirmek için atılan bir adımdır... gördünüz mü her an kendinizi geliştirmek için size verilen bir fırsat aslında. yeterki siz gelişmek isteyin. bye.
 • modern insanin masturbasyonudur; bunu ben degil, rahmetli nietzsche soyluyor.
 • bokunu cikarma durumunda ya$am ve zihin kalitesi olarak bir dagin tepesinden, a$agidaki insanciklari izlemenize sebep olur; kimsenin tam olarak hakkini alamadigi bir memlekette statu olarak ayni konumda* degilseniz ne bok yiyeceginizi bilemez duruma gelip memleket degi$tirmeyle, her $eyi siktiretme arasinda gidip gelirsiniz..

  lazimdir ama illa ki, hiyar tarlasindasin diye hiyar olmaya gerek yok..

  *
 • habis bir modern alışkanlığıdır. işyerlerimizde, okullarımızda ve meskun mahallerde sıksık tesadüf ettiğimiz söz konusu modernlerin, sessiz sakin hayatını yaşayıp vakti geldiğinde hayırlısıyla dünyadan ayrılmak niyetinde olan savunmasız ruhları daha da yıpratmak için silahlanmaları anlamına gelir. kendini geliştiren ortalama bir modern, master-doktora yapmak, dil öğrenmek, spor yapmak, yurt dışı gezilerine gitmek ve kitap okumak gibi işgence aletlerini fütursuzca kullanır, kullandıkça gelişir.
 • bu tabiri 1. tekil şahıs -di'li geçmiş zaman çekimi ile cümle içinde kullananlar, genellikle üyesi oldukları entelektüel/ticari/sosyal/mesleki vs. sınıfın daha üstünde bir sınıfa ait olması gerektiğini düşünen, ama aslında olmayan insanlar oluyorlar.
 • ülkemiz bu iş için çok (!) uygun imkanlar sunan bir ülke olduğundan, vatandaşlarımızın sürekli (!) yapabildikleri hadise. "en son okuduğunuz kitap nedir ?" sorusuna "ee şey, hah, televizyonun kullanma kılavuzu falan da sayılır mı ?" diyebilecek insanlar mevcut ne yazık ki.
 • vucut gelistirmeyle baslar.