şükela:  tümü | bugün soru sor
 • allah bunları bir pazar günü, şaheser diye yaratmıştır. bütün erkekler bunlara aşık, bütün kızlar da hayrandır. imrenilecek, dudak ısırtacak, tapılacak kızlardır. kendilerini güzel sanırlar. öldüklerinde mumya haline getirilip, bir sanat galerisinde sergilenmelidirler. hayatın bu kızlara yüklediği misyon güzelliktir. kendilerini güzel sanırlar. başka bir çaba içersine girmelerine gerek yoktur. vaktini güzellik salonlarında, kuaförlerde ve alışverişte geçirirler. ekmek yemezler, aslında pek bir şey yemezler. kepekli gıdalar ve haşlanmış sebzelerle beslenirler. kendilerini güzel sanırlar. kurabildiği birkaç cümlenin konusu da "ay kaşım, ay kirpiğim, ay saçım, ay yırtmacım"dır. bunlarda bile imlâ hatasına düşerler . * * * *
 • kendilerini güzel sandıklari için güzel olan kızlardır
 • genelde sarışın* ve renkli gözlü* kızlardır
 • (bkz: tugba ozay)
 • oruçluyken unutup bişeyler yiyen insanlar gibidir bunlar.. dokunmayınız, hatırlatmayınız, devam etsinler afiyetle yesinler..
 • bu kız tipine mensup arkadaşaların bazıları bu yalana çevrelerini de inandırarak ömür boyu mutlu gezerler bir kısmıysa çevrelerinin baskısıyla gitgide gerceği görüp içlerine kapanırlar görüldüğü gibi bu konuda kalıtım değil çevre etkilidir =)
 • suratsızdır. yani nemrut anlamda değil. bildiğin suratları çirkindir. amma velakin özgüven, süsle kamufle ederler.
 • aman diyorum sakın ola ki yaklaşmayın böylelerine. ölümüne nefret ettiğim 5 kişi varsa şu hayatta bilin ki birisi de budur.

  hatun kişisinin kendisini güzel sandığını düşünmek demek bildiğin çirkin olması demek. çirkin olup bir de kendisini bulunmaz hint kumaşı sanıyorsa* bulunduğu ortamdan uzaklaşmanız gerekiyor.

  bir yıla yakın zaman önce biraz zaman geçirmiş bulundum böylesiyle. kendisi, neden olduğunu çözemedim, hasbelkader çevresindeki erkekleri köpek etmiş yıllarca. üniversite hayatı boyunca da sadece 2 (yazıyla iki) sevgilisi olmuş. liseden de arkadaşım olur. yıllar sonra tekrar görüşmeye başladıktan sonra davranışlarında bir değişmeler böyle burundan kıl aldırmamalar başladı, görmeniz gerek. sanıyo ki çevresinde hatta dünyada ona aşık olmayan, aşkından gebermeyen adam yok. bigün oturmuş dizi izliyoruz. durdurdu diziyi ve bir anda aynen şu cümleyi kurdu: “ama senin sevgilin var” neye uğradığımı şaşırdım, mavi ekran verdim amk. sesimi çıkaramadım. diziyi izleyip eve kaçtım hemen. kendini beğenmiş tavrı da sinirlendirdi baya. mesaj attım. “bak” dedim, “seninle görüşmekte hiçbir art niyetim yok, sevgilim de var zaten dediğin gibi ama senin herkes benim peşimde koşuyo triplerinden çıkman gerek. kusura bakma da sen hiç güzel değilsin hatta bildiğin çirkinsin” asıl şu son mesajı atmasam iyiydi: “şu hayatta o çirkin suratının dibinde uyanmayı kabul eden birisi olursa bil ki ya kördür ya da abazalığından duvarlara falan tırmanıyodur”

  umarım kafasına falan sıkmamıştır. dinimiz amin.