şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendi'de ifade edilmiş olan.
  • en çok başarısızlığa uğranılan hede.
  • çok fazla insanın ulaşamadığı mertebe. konuşmak gayet basit ve kolayca kazanılan doğal bir yeti olsa da anlatabilmek -dolayısıyla kendini ifade edebilmek, düşünebilmekle başlayan upuzun bir zincirin parçasıdır.
  • kafasinin icindekileri en az kayipla dinleyicisine aktarabilme yetisi.
  • ah, evet, erkeklerin sozlu iletisimde en cok zorlandigi sey olsa gerek bu. belki genlerindeki konfigurasyonlar, belki de benimsetildigi roller yuzunden erkek kisi en kestirme sekilde anlatmak ister kafasindakileri, anlatimi, varmak istedigi sonuctan uzaklastirma potansiyeli olan tum detaylari gozardi ederek en direk sekilde koyar noktasini, ugrasmaz noktali virgullerle. yasanan bir birimlik anektodla ilgili bir erkek uc cumle cikarabiliyorsa, bir kadin otuz cumle uretebilir ornegin.

erkek bes hissedip bir soyler, ote yandan kadin kendini ifade etmeye basladiginda uc hissediyorsa bile konusma suresince yeni hissiyatlarin beser onar hucumunu hisseder beynine ve diline. bu yuzden degili midir zaten erkeklerin kolayca yanlis anlasilabilmesi, tam olarak ne hissettiklerinin pastel renklerle boyanamamasi?

belki de erkek sosyallesmeyi, yasanilanlari anlatmayi ikincil bir vazife gibi algilamaktadir, kimbilir, yasamayi tercih etmektedir onun yerine. acaba paylasma davranisi daha kadinsi bir yonelim midir?
    (bkz: kadinlarla erkekler arasindaki farklar)
  • kendini sadece kendi kendine ifade edebilen insanların elinde müthiş bir silaha dönüşecek olan eylemdir... zira bu insanlar herkesin kendi ifadelerini en az kendileri kadar iyi anladıkları yanılgısına düşerek en ufak anlaşmazlığı kabusa çevirirler...
  • ille bi amcik boncuk $ekilde yapilmasi gereken hareket. "- ben niye kendimi ifade etme ihtiyaci hissediyorum, ba$kalari niye hissetmiyor?" sorusu yerine "- hangi anten anten i$lerle ugra$ayim da abazaliga care olsun?" sorusunu sormak.
  • kafaya takılıp illeki kendimi ifade edicem,beni anlasınlar,bugün olmasa bile bigün mutlaka tribine girilebilir.fani dünyanın en yorucu ve en gereksiz işidir. banane ...nasıl anladıysan anladın.yırta yırta kıç kalmadı bee....
  • en soyut aracı olarak müziğin gösterilebileceği uğraş.