• bagdat caddesindeki tikky guzellerimizin her an basina gelebilecek, ama farkina varip varmayacaklari suphe goturen, farketseler bile olayin ciddiyetinin farkina varamayacaklari fiziksel eylem.
  • kendimi ilk gordugumde kendime "oha kadina bak, demek insanlar gercekten cift yaratiliyormus" dedim. salladim kafayi ruyada miyima acaba diye. maalesef degilmisim. inanamistim ayni anda hem kendimle konusup hem kendimden bagimsiz karsi sokakta fink atabildigime. zaten hemen kaybolmustum. "siktir lan!" dedim "kendini narkissos mu sandin?" "estagfurullah ne haddime"ydi.
    sonra ara ara kendini gosterdi bedenim karsi kaldirimlarda. aliskanlik yapiyor. bir sure goremeyince endiseleniyorum kendim icin yine nerelerdeyim.
  • herkese farklı şeyler düşündürtür tabi. şöyle bir incelersek;

erkek kişi: hasss? vay be, yakışıklıyım! ben olsam bana verirdim..
    kadın kişi: hiii! olamaz! kilo almışım, basenlerim çıkmış!
    yaşlı kadın kişi: ne? ahhh, ahh, yıllar seni çok yıprattı çook! bir zamanlar afet-i devran idin, şimdi böyle mi oldun?
    yaşlı erkek kişi: ha? allah allah! ama hala gencim ben yahu, 20'lik delikanlıları cebimden çıkartırım. evlenmek lazım, evet, genç bir kız ile. benden iyisini mi bulacaklar? emekli maaşım da var, evim de...
    erkek çocuk: hö! lan! bi daha jöle sürmeden çıkmıycam!
    kız çocuk: ciyakkkkkk! anneeee, şuna bak, beni taklit ediyo....
  • adamın ödünü dötüne karıştıracak, bildiği tüm duaları okutup kesmezse bir de istavroz çıkartacak bir alacakaranlık kuşağı aktivitesi. ya da hiç bozuntuya vermeden hemen koşup kendinin ensesine bir tokat yapıştırp "naber lannnn!" denmeli.
  • lavuğun birinin zaman makinesi icad ettiğine delalettir.
  • yanımdaki kendimi dürtüp:
    k1-bak orada bizden bir tane daha var
    k2-hani nerde? aaa selam (el sallar)

(bkz: karsı kaldirimda kendinle kendini kolkola gormek)
    (bkz: bol kisilik cevdet)
  • insanlar çift yaratılmıştır*hipotezini doğrulayacak durum.
  • ne sizofreni belirtisidir ne de lynch filmi yan etkisidir... hayati digerlerinin gözünden izleyebilmenin getirilerinden veya götürülerinden biridir.. çokça zaman bir iliskiyi bitirmeme sebeplerinden biri olarak da bas gösteren bir durumdur... sikinti belirtisidir... veya heyecan... bulundugunuz konuma nasıl geldiginizi hatirlamaya calistiginiz ve beceremediginiz yuruyuslerinizde de basiniza gelebilir... önemi de kalmaz ne düsündügünüzün gecit törenini izler gibi izlersiniz karsı kaldirimde yürüyen suretinizi... ve tipki gecit toreni gibi ne dahil olursunuz ne de disinda kalabilirsiniz...
hesabın var mı? giriş yap