şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kötü bir espri sonunda insanda olu$abilecek duygu...
 • herhangi bi anda, herhangi bir yerde ortaya çıkabilecek bir durum...bunu bir yaşam tarzı haline getirmiş insanlara bile rastlanır(örneğin benim bir zamanlarki halim...)
  bu tip insanlar, kendilerine "nasılsın?" diye sorulduğunda "boktan!" diye cevap vermekten büyük haz alırlar.
 • kendini iyi hissetmeyen insanların içinde bulunabilecekleri iki durumdan biridir. diğeri hiç birşey hissetmemek olabilir.

  -bugün nasıl hissediyorsun kendini?
  -kötü hissediyorum. iyi hissetmiyorum yani. belki hiç bir şey hissetmeseydim bu kadar sorun olmazdı. belki de hiç birşey hissetmemek kötü hissetmekten daha kötüdür. ama kötü hissetmekten hiç memnun değilim. diğerini de bir denemek isterdim. keşke öyle olsaydı. iyi hissetmeyeceksem en azından diğer iki durumdan birini seçme şansım olsaydı. tabi her ikisini de denedikten sonra. gerçi hiç birşey hissetmemek hakkında da oldukça bilgi sahibi sayılırım. kötü hissetmek....
  -beter ol.
  -amin!
 • kalp civarlarinda, bosluga atlamis gibi bir his olusmasi. ya da arabayla genis bir yukseltiden gecildiginde yere inme anina kadar hissedilenin benzerini uzun sureli olarak yasamak. icimde kotu bir his var diye dusunup somut bisey bulamamak.

  ama en kotulerinden biri de herhalde, birini cok fazla uzdugunu bilip de bisey yapamamak olsa gerek. her tur mudahale kisa sureli cozum gibi dursa da uzun vadede durumu daha da kotulestirecektir ve sen de bunun farkindasindir. "bazen kotu insan olmak zorundasindir", en sevmedigin cumle olur, gecmis olsun.
 • hayatta mevcut olan iyi şeylerin yeterli gelmemesi durumu..
 • genellikle, kişinin kendine olan güvenini yitirdiğinde yaşadığı duygu.
 • önce bir duraksarsınız, kötü hissetmenin nedeni ne olursa olsun duraksarsınız, üzülürsünüz, sonra daha kötü hissedersiniz, sonu ağlamaya kadar gidebilir bu döngünün. en iyisi, başınızı yavaşça yastığa koyup yatmaktır..
 • bazi durumlarda atesinizin cikmasina, ve hasta olmaniza, zaten hastaysaniz, durumunuzun agirlasmasina sebebiyet veren durum.
  her turlu gerilimin tansiyon uzerinde etkisi vardir, ki agir depresyonlar da vucut uzerinde kalici izlerini birakirlar cogunlukla.
  ama kendini kotu hissetmek dediginizde, digerlerine oranla daha hafif bir histen bahsedilmesine ragmen etkilerini yasayabilirsiniz.