şükela:  tümü | bugün
  • görüldüğü yerde uzaklaşılmalı bırakılmalı gidilmedir olaki bir hata yapılmış we arkadaşlık ilerletilmiş ise en kısa zamanda ya bitirilmeli yada samimiyet azaltılmalıdır.

çok çekilmez insanlardır..
    durmadan bik bik vik vik..
    ben böyleyim ben şöyleyim diyerek satır arasındanda kendilerinden bahsederler
    halbuki eziğin tekisin haberin yok....
    yani önemli olan olduğundan büyük görünmek değildirki olduğundan küçük görünmektir...
  • mütevaziliğin ne olduğundan we faydalarından haberi olmayan insanlar denebilir bunlara
  • (bkz: ben varya ben)
  • (bkz: ziya)
    (bkz: neşeli günler)
  • "akıllı insanlar kendilerini gereğinden çok övenlerden nefret ederler."

(bkz: pasteur)

övünmek değil de övülmek güzel şey be!ama gel gör ki varoluş matrisinde yer edinememiştir.gerçi o da değerli olduğumuzu hissettirir.
  • tevazu sahibi olmanın ne denli bir erdem olduğunun kendisine anlatılması gereken insandır.
  • yorucu bir modeldir. zordur. üretimde bir yerde hata yapıldığı aşikardır; fakat ben bulamadım nerede yapılmıştır. çok konuşur. bütün olaylar ona bağlanır.

milenyum alaaddinidir. kadim dost ova ova lambadan cin çıkarırdı, şimdiki zıpır kendini öve öve içini çıkarır. ilişkilerinin de cılkını.
  • her cümlesini "ben" diye başlayıp "ben" diye bitiren insan modeli.
    geçmişinden kolay kolay kopamaz, anlatır da durur.
  • tavlanması imkansız olan insan modelidir. o edilebilecek tüm iltifatları kendi kendine edip bitirdiği için sizin de eliniz kolunuz bağlanır ve karşısında mal gibi bakakalırsınız.