şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hissedildigi anda super bir aydınlanmayı da beraberinde getiren duygu.
    hissedilmesiyle yokolmasi arasında cok az zaman vardir cunku insan bunu algilayacak kadar saydam,seffaf ve kendine karsi durust oldugu anda aslinda zaten kendine kavusmaya baslamis demektir:)
  • bir şeylerin akışına ayak uydurabilmek için feragat edilen ya da silinen özellikleri bir fotoğrafta,anıda,hayalde anımsayıp yitirilenleri duyumsamak..
  • ... kendine cok uzak kalmanin ve sanki bir baskasi* -bir yabanci- gibi yasamanin sonucunda varilmasi muhtemel nokta.
  • eski haline dönmek istemek.
    eskisi gibi olmamamıza sebep veren şeyleri yaşamamış olmayı istemek
    ya da
    çemberin tamamlanması.
  • mor ve otesi past adlı şarkıda bu durumdan bahsetmiştir.....
  • asla kendini özleyemezsin.yaşadığın hayat seni değiştirdiğinde, yine kendinsin.başka birisine evrilemezsin, allahın yarattığı başka bir varlığa dönüşemezsin.sen, kendinsin.

yaşanılanlar sonucunda geriye dönüp baktığın an hangi andı? senin evet bu benim, kendimim dediğin an, hangi andı? bir insan kendi gibi olduğuna nasıl karar verebilir, kendi gibi olmak demek, hiç değişemeyeceğine inanmak mı? ya da değiştiğinde geriye dönüş fırsatı olduğunu bilmesi mi?

beşer, hep kendine dönendir.aslına rücu edendir.bir milim oynamaz kendinden, yaşadığı yapıp ettiği yanına kalır da; dönmez benliğinde.ne olacaksa olur o, ruhen de değişecektir, fiziken de.kendiyi bıraktım, anlamı ve dilbilgisini ben yarattım! kend'deyim ben.oradaki "i" harfi ben de sinir aşımı yapıyor.sanki o "i" harfi, benliğin kendinden sonraki bir kaçamak.kendinden kaçmak mümkün değil, ne ki kendini özlesin beden.
  • direnmekten yorulup, kendinden uzaklarda bir limana demir atmak, oradaki dalgalara alışmaya çalışmak, dalgalar boyu aşmaya başladıkça da, kendi sahilindeki ufak tefek gelgitleri özlemektir.
  • kimi zaman, hangisini en çok acaba, bunalımlarına salıp savurur insanı bu özlem.. falezin birinden.. aşağı doğru..
  • özlemın benmerkezcilige donuşumudur kendını ozlemek. kimbilir belki de ufukların buluştugu noktada kendını hissetmektir bir otekı içerisinde.