şükela:  tümü | bugün
 • guncel politik iklimi dogru analiz edildiginde ulkemizdeki kurtculeri tam olarak cover eden tanim. hatta biraz eksik. butun pkk ve bagimsiz kurt devleti destekcisi hiyartolar nereden solcu oluyor? yonlerini sarimsak ve sogan sayesinde bulan hiyarlarin sol gorusu ozumsemis oldugunu iddia eden varsa, beri gelsin.
 • (bkz: gundi)
 • ben geçen gün bir papağanın ağzından duydum bunu. ezberi fena değilmiş.
 • dil ve tarih coğrafya fakültesinde türk faşistleriyle aralarında sürekli kavga çıkan grubun asıl kimliğidir. solcu-komünist olarak tanınsalar da bu saklandıkları kılıf altında kürtçülük propagandası yaparlar. kürtçe afiş asıp, sadece kendilerinin anladığı sloganlar atarlar. halepçe katliamını anma günü düzenlerler, sarı kırmızı yeşil vazgeçilmezleridir ve oraya buraya özgürlük(!) yazarlar. türk faşistleri gibi bunlar da kendilerinden olmayanı, türk zannettiklerini kendi barınaklarının çevresinde görmek istemezler. arada 1 mayıs gibi solcu etkinlikler de düzenleyerek maskelerinin düşmemesini sağlarlar.
 • yakalamak isterseniz diye söyliyeyim, ihbar gibi olsun; "sorosçocuğu"nun hemen bitişiğinde oturuyor. birlikte iç mihrakları oluşturuyorlar şu günlerde.
 • amna koduum gomunisti diye seslenirlerdi eskiden buna. heyhat, devir değişince adı da değişti.
 • türkler mantıktan ziyade duygularını dinleyen insanlardır..

  mantık ön planda olmadıkça sağın da solun da faşist bir yanı var bu memlekette.

  (bkz: tartışmanın yersiz olduğu konular)
 • 1970'lerde türemiş, pkk'nın da nüvesini oluşturan faşisttir. kürt milliyetçisi kimliklerini solcu, devrimci paketiyle satmayı çok severler bunlar. ne kadar uğraşsa da sonuçta etnik milliyetçilik kalıplarında sıkışıp kalmıştır. zamanla etnik milliyetçilik ideali, doğal mecrasında akarak faşizme ulaşmıştır.

  amansız türk düşmanıdırlar. her koşulda türklere ve onların değerlerine saldırırlar. ermeni ve yunanlı faşistlerle hep kol kola görürüz bunları. kendileri gibi düşünmeyen kürtleri ise "asimile" diye aşağılarlar.

  "ırklarının" binlerce yıldır ortadoğu'daki en soylu kan olduğunu, "işgalci barbarların" sonradan gelip buraları doldurduğunu iddia ederler. halka sadece etnik kökene dayalı partiye oy vermeleri için baskı yaparlar. tek dayanak noktaları ırk olduğu halde kendilerinden başka herkesi faşist, ırkçı olmakla suçlarlar. devrimden, lenin'den, halktan falan bahsederler ama kendilerini dinlemeyen, destek olmayan kürtlerin beynine kalaşnikofu boşaltırlar. şerlerinden kaçan, batıya sığınan gariban kürtleri takip edip ya haraca bağlarlar ya da çocuklarını kaçırıp dağa çıkarırlar. kürtlerin kanını emen ağalık, şıhlık belasına ise hiç bulaşmaz, kürtlerin kusursuz olduğunu iddia ederler. en komiği ise sınırın bu tarafında "solcu", "devrimci" öbür tarafında ise amerikan uşağıdır bunlar.

  sonuçta kısaca, solcu maskesi takmış vampirler'dir
 • pkk destekçilerinde ve pkklilerde çok vardır solcuyum diyen kürt milliyetçisi. türk milliyetçiliğine tepki olarak çıkmış, direniş özlemiyle desteklenen bi milliyetçiliktir bu. sıyrılması zordur bundan bi azınlık için. mehmed uzun olmak falan lazımdır. gerçekten zordur kürt milliyetçiliğinden kurtulmak, türk milliyetçiliğinden kurtulmaktan çok daha zordur.

  batıya sığınanların pkk'nın şerrinden kaçarak oraya gittiklerini sananlar tarafından eleştirilirler sık sık. benim tarafımdan da eleştirilirler bazen ancak bu milliyetçiliğin oluşmasındaki asıl suçlunun türk faşizmi ve ordunun yaptığı zulümler olduğunu kabul ettikten sonra onları eleştirmek kolaya kaçmaktır.

  sol, direniş ve devrimden yola çıkarlar. ancak ulus devlet karşılarında öyle bir durmaktadır ki, "madem öyle biz de kendi ulus devletimizi istiyoruz" a gidebilirler.

  ırklarının binlerce yıldır burada olduklarını ve sonrasında asimile edilmeye çalışıldığını söylemekte gayet de haklıdırlar. ancak barbarlardan bahsedeni duymadım şimdiye kadar. sorunları türkiye'nin asimilasyon projesiyle ve vahşi yaptırımlarıyladır.