şükela:  tümü | bugün
  • intihar yontemleri arasinda en acı veren olsa gerek diye dusundugum eylem....
  • verecegi aciyi hayal bile etmenin ne kadar zor oldugu düsünülürse, kisinin gerceklikle tüm iliskilerini kopardigi bir durumdur. tam bir caresizligi isaret ederken, sanki sonuclari artik kontrolden cikmis bir tür inatlasmadir. cogu intihar cesidi gibi geride kalanlari böyle bir seyi seyretmeye zorlayarak bir tür öc almayi da icerir.
    kendini yakarak öldürme sessiz sedasiz bir gidis degildir. sanki "aslinda gitmek istemiyorum ama beni yeterince sikica tutmadiginiz, dur demediginiz icin, sizi bu sekilde cezalandiriyorum" da demektir. bu yüzden de etkisi cok güclüdür.
  • insanın kendi varlık koşulu olarak öne sürdüğü değerler uğruna ölüme yatmasına bile, terörist ilan edilerek, saldırıldığı noktada gündeme gelen bir eylem olmuştur.
  • rage against the machine'in albüm kapağında tibetli bir rahibin özgürlük eyleminde kendine yapadurduğu protestoların en ağırı..
    benim bebeklik doktorum da kendini bu şekilde öldürmüştü.(valla olayla bi ilgim yok)
  • bazı insanlar tarafından alışkanlık haline getirilen eylem. bir süre sonra bu insanlar yanında silverdin taşımaya başlar. hatta bir süre sonra "birazdan kendimi yakacağım" düşüncesi akıllarında olur kendilerini yakmadan önce**
  • kimisi kendisini bir pop ikonu gibi göstermek için yakar.. örneğimiz ise fantastic four'daki arkadaş. bu arkadaş sırf hanımları etkilemek için kendini yakar.. kıçından alev fırlatır ama silver surfer gibi bir babayiğit itin götüne sokmuştur kendisini.

öyle kıçtan alev fırlatmayla olmuyor bu işler işte.. efendilik nerde kaldı lan?