şükela:  tümü | bugün
1139 entry daha
  • bu başlığı sol frame denen zımbırtıda görüyordum sürekli. bugün yine görünce soruyu kendi kendime yöneltme gafletine düştüm. kendimle uzun düşüncelere ve tartışmalara girdim. kendimi de böyle tanımlarım sanırım. muhabbeti sarıyor.

kendimizle aramız nasıl olmalı? kendimizden ne kadar memnun olmalıyız? bunlar çözülmesi zor problemler.

herkes gibi var olma hakkın olmalı. temel bir insan hakkı olarak. yani bir insan olarak değerlisin. bundan sonrasına şöyle gidebiliriz, hemen hemen diğer insanların seni değerli bulduğu kadar değerlisin. yani aynı zamanda doğru özgüven miktarı , içinde bulunduğun grup bağlamında senin değer algındır. böyle bir şey olmalı işte. yani özgüvenimiz ile kendimizle olan ilişkimiz arasında bir uyum olmalı. özgüvenimiz ne kadar yüksekse kendimizle aramız o kadar tatlı.

ya tamam iyi hoş da kendimizden ne kadar memnun olmalıyız? bunun cevabını sanırım henüz bilmiyoruz. çok da memnun olmamak gerek. çünkü belki geliştirmen gerekin yanların vardır. kendinden gerçekten memnunsan gelişmeye çalışacak mısın? hatta soru sormada bir tık daha ileriye gidelim, kendini geliştirmeye çalışmadan önce ne kadar ızdırap çekmen gerekir? bu bir problem.
  • çok seviyorum merkez. canim kendim.
    omzumdan da öptüm kendimi oh miss!
  • bu aralar kötü.. baya kötü be sözlük. afedersiniz ama kendimin ağzına sıçıyorum her dakika. başımın etini yiyorum gün içinde.. kendime olan güvenimin böyle baya baya içine ediyorum. n’olcak benim bu halim be sözlük?
  • aramıza "ben" girmese daha iyi olacak.
  • iyidir. kendimle barışık bir insanım.
  • yaş mama verirsem iyi onun dışında (bkz: meh)
  • (bkz: çekişmeli)
  • birbirimizin kişisel sınırlarına girmeyince gayet gül gibi geçiniyoruz. amaa sen şöyle hata yaptın, bunu böyle yapmasaydın diye eleştirince seyreyle cümbüşü. küsmeler, para harcamalar, surat asmalar.
    benim kendimle ilişkim nazlı bir sevgiliye benziyor sanırım. eleştirirken de kırmamaya çalışınca her şey güzel. küçük bir kız çocuğu adeta..
  • resmen aşığım kendime, kendi kendimi çok güldürüyorum. bazen de çok romantiğim, üstelik kendimi çok şımartıyorum. canım bitanecik kendim. gözlerinden öperim.
  • (bkz: yarrak gibi başımıza bela ettiler)

dedirten şekildedir.
1805 entry daha