şükela:  tümü | bugün
  • kendisine güvenen, egosuna teslim olmuş değil, onunla dost olmuş erkektir. erkekler, yapısı gereği ilişkilerde dominant olma eğilimi içindedirler. kendisinden daha zeki bir kadın görünce özgüven problemleri tetiklenir ve kendilerini geri çekerler. halbuki karşı tarafın zekasından faydalanarak kendilerini geliştirebilir, kendi zekası ile de karşısındaki insanı pekiştirebilir bir erkek. zaten bu erkeklerin birinci planı vücut kıvrımları değil, beyin kıvrımlarıdır. hormonlardan ziyade fikirlerden, tensel temastan ziyade fikirsel temastan hoşlanırlar. bakın cinselliği düşünmezler demiyorum. her erkek cinsellik düşünür; ancak kimisi bunu ön plana atarak ilişkinin derinliğini kaybeder, kimisi ise ikinci plana atarak ilişkinin derinliklerine iner.
  • yalnız, kimin kimden daha zeki olduğu nasıl ölçülüyor bu gibi durumlarda; ıq testine mi giriliyor, ne yapılıyor?..
  • yoktur. zekan beni korkutuyor deyip kaçan biri olmuştu mesela. ben de olayı özgüvensiz oluşuna vurdum doğal olarak.
  • "sadece sevişmek" için aramıyorsa kaçmaz. aptal kadın çekilir mi olm?
  • o benden kaçmazsa ben ondan kaçarım dediğim erkek. zekası az birine tahammül edemem.
  • zeki kadın kendisinden kaçacağı için kaçmasına gerek olmayan erkek.
  • erkek kendini geri cekiyorsa illaki kadin kendisinden daha zeki oldugu icin degildir, kafa utuleyecek huzur vermeyecek kadinla ugrasmak istemedigi icindir muhtemelen.

erkek duz bir yolda yurumek istiyor, amac birlikte hos vakit gecirmek ama o da ne, kadin o kadar cok gerekli gereksiz sey dusunup ifade ediyorki duz yol cetrefillesiyor, erkek bu kadinla yolda huzur bulamayacagini birlikteligin eziyete donecegini anliyor, sikerler oyle isi deyip kendini geri cekiyor. burada sorun kadinin zeki olmasi degil yurunecek yolu dikenli hale getirmesi. peki ne ugruna kim ugruna katlanacak bu sikintilara erkek, senden baska kadin mi yok da iliskiyi iyice cetrefillestirmeye calisiyorsun hayirdir.

zeka herkeste var bosuna kendinize bahane bulmayin, huzur onemlidir, huzur vermeyeceginiz anlasilirsa terkedilirsiniz.
  • zeki kadınlara dost arkadaş dert ortağı olursanız sorun olmuyor. hatta çok eğlenceli. ama tek taraflı aşık olursanız salaklaşacağınız için tez vakitte terkedilirsiniz. onlar size aşık olursa sağlam durun gevşemeyin. ne kafesteki kuş olun ne de onu ezen baskılayan kişi. dengeli bir ilişki ile çok mutlu olabilirsiniz.
    zeki kadınlarda özgüven eksikliğini çok gözlemledim. iyi bir meslek sahibi hayata duruşu olan kültürlü kadınlar, bir dolu insanı yönetiyorlar ama özgüvende sıkıntı olabiliyor. bu eksiklik onları aslında kendi karakterleri ile alakası olmayan ama onlara koruyucu güven verici gibi gözüken erkekler ile ilişkiye yöneltiyor. ilerleyen zamanlarda bu ilişki onları yıpratmaya başlayınca çok canları yanıyor.
  • işte kendimden daha zeki kadınla tanıştım, sen sayısalcısın şunu bunu bilirsin diye espri yapıyorum, kız da öylesine gülüyor. madem sözelcisin, mohaç meydan muharebesi ne zaman gerçekleşti diye sordu, ben de bilmiyorum 1672 diye sıktım, öğğ dedi, peki 7 kere 9 kaç eder diye sordu, 7 kere 7 kırk dokuz eder, yedi kere dokuz altmış üç eder dedim, her şeyi böyle mi hesaplıyorsun diye sordu, evet dedim kısa yoldan ulaşmaya çalışıyorum, olm sen sözelci değil düz gerizekalısın dedi. gitti.
  • öncelikle şunun ayrımını yapmakta fayda var:
    1-zeki kadın
    2- kendini zeki sanan kadın
    kendine güvenen bir erkek zeki kadından kaçmaz. ikincisiyle de vakit kaybetmemek en mantıklı hareket olur.