şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkek olduğum için tam tersini deneyimleyemediğimden başlığı bu şekilde açmak zorunda kaldım. aynısı erkeklerde de var mıdır bilmiyorum. lakin bir çok kez başıma gelmiş bir durumdur. bir kızdan hoşlanırsınız, onunla vakit geçirmek istersiniz, kız bir anda sanki anasına, babasına, sülalesine küfretmişsiniz gibi sinirlenir. ben seni arkadaş olarak görüyorum ya nasıl yaparsın böyle bir şeyi falan demeye başlar. ulan ne yaptık be hoşlandık işte nedir yani. sanırım ataerkil toplumun kadınların beynine kaktığı muhafazar kodlardan kaynaklanıyor.
 • (bkz: uff snne be slk) .s
 • (bkz: kezban)

  ------------------

  yine bir zorunlu edit:

  bazı arkadaşlar kezbana takılmışlar, kısır döngüden çıkmıyor konu. başlıkta ne yazıyor?

  (bkz: kendisinden hoşlanılmasına öfkelenen kız)

  ısrar edilmesine, askıntı olunmasına, taciz edilmesine, rahatsız edilmesine, irite edilmesine öfkelenebilir her insan. lakin konu bu değil!

  bir erkek hanım kızımıza yaklaşıyor, ondan hoşlandığını ifade ediyor, hanım kızımız köpürüyor... sen nasıl benden hoşlanırsın hööööyt..

  ortada rahatsızlık verecek bir fiil yoksa; basit bir duyguların belli edilmesine öfke duyuluyorsa bunun adı kezbanlıktır.

  erkek ısrarında devam ediyorsa, yılışıyorsa hanzoluktur.
 • hoşlanan kişinin kadının standartlarına uymadığını gösterir.
  kadının istediği gibi bir erkek olsan (güç, para, yakışıklılık, kas, kültür artık kadının istediği neyse) çok romantik çok ponçik bir insan olacaksındır ama kadının istediği gibi olmadığın için bizim kadınlarımızda da insan gibi reddetme kültürü olmadığı için ağzına sıçıp gönderecektir.
 • - hipsii
  + cok yasa hayatim
  - hff yeter yhaa karisma hayatima :\ :\
 • 1.çantama çiçek koymuşsun-sevmem.bi daha koyma. 2.amfide mal mal bakıp yüksek sesle "çok güzelmiş deme"-sevmem, çok güzel olduğumun farkındayım söylemene gerek yok 3.çarparak tanışmaya çalışıyorsun, bir gün benden dayağı yiceksin. hiç sevmem 4.sende gözüm olsa ki yok ben de sana bakarım, bel bakışlarınla beni taciz etme 5.sevgilim var aşığım, senden kat kat daha yakışıklı ve kat kat daha zeki. 6.kesin burayı okuyosundur, beni rahat bırak. "
  kaynak:http://www.confessu.com/index.php?k=&p=3#
 • 6 yaşında falandır büyük ihtimalle. kendisinden hoşlanan erkek saçını falan çekmiştir.
 • hem çirkinsin hem de kız beğeniyorsun ne biçim adamsın ya.

  şaka şaka. dünya çirkinler sayesinde dönüyor.
 • hemen kezban diye etiketlemeden önce; bir kadın olarak söylüyorum,

  bu tip durumlarda kız kendini suçlar, bunu bilinçli şekilde yapmasa bile aslınd ayaptığı budur. çünkü "senden hoşlanıyorum" demek kızın filtresinden "hafif meşrep davrandım, ona umut verdim" vb bilimum farklı saçmalık ile geçer bu sebeple hem kendisine hem size öfkelenir.

  ama tabi universite yılları ile birlikte geride kalması gereken bir refleksdir genelde.

  hemen de kezban, siz çok şeysiniz ya sanki.
 • aslında hoşuna gidiyordur.